Чемпіон України в чоловічому одиночному катанні Іван Шмуратко (Київ) лідирує в розіграші Кубка України з фігурного катання, який стартував сьогодні на столичній Льодовій арені.

Після виконання короткої програми учень Марини Амірханової набрав 69.62 балів і майже на 19 балів обійшов Кирила Марсака (Київ), який йде другим – 50.73.

Третє місце посідає Кирило Лішенко (Київ) з результатом 50.33.

У першому турнірі сезону трійка лідерів виглядала не надто впевнено. Водночас кожний учасник боровся до кінця, намагаючись якнайкраще представити свої програми. Зокрема, у новій програмі Івана Шмуратка ( «Вічна любов» Шарля Азнавура) вперше з’явився сальхов у чотири оберти, однак чисто його виконати цього разу спортсмену не вдалося. Проблеми зі стрибковою частиною мали й інші фігуристи.

Загалом у турнірі чоловіків беруть участь семеро спортсменів. Серед учасників з різних причин відсутні бронзовий призер чемпіонату України Андрій Кокура (Київ) та чемпіон України серед юнаків Гліб Смотров (Біла Церква).

У жіночому одиночному катанні після виконання короткої програми турнірну таблицю очолює 14-річна фігуристка з Білої Церкви Марія Андрійчук. Учениця Вадима Честаховського чудово впоралася зі стрибками, виконавши на «плюси» каскад потрійний лутц+подвійний тулуп та «сольні» потрійний сальхов, подвійний аксель.

Судді оцінили її виступ у 49.43. Слідом за лідером йде срібний призер чемпіонату України Таїсія Спесивцева (Харків) – 44.82. Спортсменка також добре виконала каскад потрійний сальхов+подвійний тулуп , а також подвійний аксель, але впала з потрійного тулупа. На третій позиції Анастасія Пєтухова (Київ) – 35.72.

Загалом у змаганнях жінок виступають 12 фігуристок. Не беруть участі чемпіонка
України Анастасія Шаботова та бронзовий призер чемпіонату України Анастасія Гожва.