5 березня 1878 року проводилися перші змагання  в Росії з фігурного катання.

Фігурне катання є одним з найстаріших видів спорту, включених в програму Олімпійських ігор.

У 1908 році в Лондонських Олімпійських іграх з’явився і був представлений новий вид спорту – фігурний спорт на ковзанах. Другою появою фігурного катання в Олімпіаді стало включення його в програму літніх ігор в Антверпені в 1920 році, а з 1924 року в Парижі вже міцно вкоренилося в програмі всіх олімпійських ігор.

У Лондонських іграх 1908 року відразу в історії Росії олімпійським чемпіоном стає Микола Панін. Він здобув перемогу в змаганнях «спеціальні фігури».

А в 1976 році на Олімпійських іграх в Інсбуркзів програмі з’явилися спортивні танці на льоду. Перемогу в цій олімпіаді з цього виду спорту здобули радянські танцюристи – Л. Пахомова і А. Горшков.

Програма Олімпійських ігор включає в себе танці на льоду, парне катання і індивідуальне катання жінок і чоловіків, при цьому розігрується 4 комплекти основних нагород.

Індивідуальне (одиночне) катання включає в себе виконання довільної і короткої програми. Коротка програма – виконання 7 основних елементів, обов’язкових для всіх фігуристів. Довільна програма – поєднання основних елементів фігурного катання, скомпонованих в єдиний номер під музику. Ця програма розробляється самими фігуристами, їх тренерами, підбір музики і постановка танцю виконується хореографами.

У парному катанні пріоритет віддається синхронним рухам. Правильно збалансоване, послідовне виконання обов’язкових елементів, зроблене в унісон з партнером – практично гарантований запорука успіху спортивної пари на змаганнях.

Спортивні танці включають в суддівство оцінку за артистизм. Це критерій сценічної майстерності спортсменів, але він так само дуже впливає на середній показник при підведенні підсумків. Ритм, чуттєвість, повне потрапляння в такт музиці обома партнерами, дає парі неймовірні шанси на успіх.

З 2011 року спортивні танці на льоду в будь-яких змаганнях проходять в два етапи – обов’язковий і оригінальний танець. Заявлений обов’язковий танець визначається ІСУ на весь сезон, і триває сьогодні 2 хвилини 50 секунд. Довільне катання сьогодні практично не змінилося. Уміння партнерів виразно піднести танець, спираючись на характер своїх персонажів і показуючи майстерність – це основні критерії прийняття матчів у змаганнях.