В першому американському клубі, членами якого були професійні фігуристи, в 1849 році було затверджено правило, яке стосувалося одягу для спортсменів. В той час мова йшла тільки про чоловіків, тому що жінки до такого виду спорту не допускалися. Так ось, костюм для виступу складався обов’язково з білої краватки, класичного капелюха і пальто з панталонами. Але можливо було на лід виходити і в вечірньому одязі, в строгому піджаку, котрий обов’язково застибався на всі гудзики.

Програма по фігурного катання полягала в той час з нескладних елементів і фігур, тому їх можливо було виконувати в будь-якому одязі, який не перешкоджав би рухам. Тільки коли з’явилися стрибки з обов’язковим елементом обертання, тип одягу трохи змінився.

Фігуристка з Норвегії вперше зважилася зробити свою сукню коротшою. І це допомогло їй чудово впоратися зі стрибком в півтора оберти. Пізніше чоловіки стали одягати на виступи короткі штани або трико.

Важливість правильно підібраного костюма

Гарно кататися можна в будь-якому одязі, головне, щоб одяг був зручним, щоб не сковувала рух.

Багато залежить від того, хто займається фігурним катанням – професіонал або любитель.

За останні роки в одязі виступаючих на льодової арені фігуристів фактично нічого не змінилося. Костюми стали більше химерними, блискучими. Але якщо звернутися до історії фігурного катання, то можна прослідкувати два головних фактори у відборі одягу для фігуристів: це ступінь складності виконуваної фігури і сучасна мода.