Батьки роблять усе можливе та від них залежне, щоб їх дитина росла здоровою. Незважаючи на це, діти іноді страждають від нестачі поживних речовин. У такому випадку необхідно зробити харчування дитини більш здоровим та збалансованим.

Більшість ознак, описаних нижче, вважаються генетично зумовленими. Попри те, що ми маємо з народження деякі схильності, наше харчування багато в чому визначає фізичне та емоційне здоров’я.

Депресія й занепокоєння

Депресія, пригніченість і занепокоєння пов’язані з роботою мозку й можуть бути викликані браком поживних речовин. Наприклад, усім відомо, що білки складаються з амінокислот. При цьому більшість білків рослинного походження містять неповний склад амінокислот. У білках тваринного походження їх склад більш широкий, крім того, вони легше засвоюються організмом.

Чому амінокислоти настільки важливі для організму? Мозок використовує їх для створення нейромедіаторів – біологічно активних хімічних речовин, які передають імпульси між нейронами або від нейронів до м’язів. Імовірно, ви чули про такі нейромедіатори, як серотонін, ендорфіни або катехоламіни. Баланс цих речовин в організмі допомагає нам відчувати себе щасливими й боротися з депресією й неспокоєм.

Вживання в їжу достатньої кількості повноцінних білків дозволяє відновити баланс поживних речовин. Ми не вживаємо білки в чистому вигляді, але їмо м’ясо, яке, крім білків, містить багато жирів. Ми також варимо бульйони з кісток, які містять желатин (ще одне джерело білків). В окремих випадках для підтримки організму можуть знадобитися певні амінокислоти.

Гіперактивність

Гіперактивність пов’язана зі здатністю мозку обробляти інформацію та водночас зберігати спокій. Гіперактивні діти часто мають проблеми з травленням і мікрофлорою кишківника. Через це організму стає важко засвоювати поживні речовини. Деякі лікарі вважають, що для того, щоб упоратися з гіперактивністю, необхідно виключити з раціону оброблені продукти та продукти, що містять барвники. Замість цього потрібно ввести в раціон якомога більше натуральних продуктів. Крім великої кількості желатину й бульйонів, для нормалізації роботи кишківника потрібно вживати в їжу пробіотики (харчові добавки, що містять живі мікрокультури), найкраще – домашнього приготування.

Затримка розвитку мовлення

Дана проблема може бути пов’язана з браком вітаміну В12. Його можна заповнити, вживаючи в їжу натуральні продукти. Джерелами вітаміну В12 є яловичина, курка, риба, морепродукти, молочні продукти, яйця. Вітамін В12 не міститься в продуктах рослинного походження.

Суха шкіра й волосся

Суха шкіра й ламке волосся пов’язані з браком жиророзчинних вітамінів, таких як вітаміни А, D, E, К2. Додавайте дані вітаміни в їжу, і стан шкіри прийде в норму.

Викривлення зубів

Багато батьків вважають, що викривлення зубів у дитини розвивається саме по собі, запобігти йому неможливо. Дослідження доводять зв’язок між викривленням зубів і дефіцитом поживних речовин. У ході дослідження було виявлено, що навіть близнюки, які вживають у їжу різні продукти, мають різний стан зубів. Викривлення зубів та інші стоматологічні проблеми спостерігалися в людей, які вживали багато оброблених продуктів, або в тих, чиї матері в період вагітності мали обмежений раціон харчування. У людей, що вживають у їжу багато насичених жирів, білків тваринного походження й вуглеводів, правильне положення зубів.

Карієс

Причиною карієсу прийнято вважати надмірне споживання цукру й солодощів. Насправді проблема скоріше не в тому, що їсть людина, а в тому, чого вона не їсть. Медичні дослідження доводять, що карієс викликаний нестачею в організмі певних мінералів (зокрема, фосфору) й жиророзчинних вітамінів, які допомагають їх засвоювати.

Часті застудні та вірусні захворювання

Більшість людей хворіють на застудні недуги, але якщо змінити свій раціон, такі випадки стають рідшими. Вживання продуктів, що зміцнюють імунітет – кращий засіб профілактики. Не бійтеся захворіти й не міняйте через це свій звичний спосіб життя.

Перепади емоцій

Учені стверджують, що жири (особливо жири групи Омега 3, які містяться в лососевих, сардинах і оселедці) важливі для підтримки настрою. Також для цього необхідний збалансований гормональний фон, тому важливо вживати й інші продукти харчування. Наприклад, гормон естроген викликає перепади настрою й бурхливий прояв емоцій. Вживання в їжу моркви допомагає вивести з організму надлишки даного гормону.

Асиметрія черепа або плагіоцефалія

Дослідження доводять, що розвиток кісток черепа дитини, так само як і положення зубів, залежить від раціону матері в період вагітності. Зокрема, важливим є вживання достатньої кількості жирів і білків тваринного походження, а також злаків. Також корисні фрукти й овочі, доступні в певний сезон, але жири й білки в раціоні майбутніх матерів мають першорядне значення. Якщо в період вагітності не вживати напівфабрикатів, рослинного масла й консервів, ризик розвитку даного захворювання в дитини значно знижується.

Зайва вага

Як це не парадоксально, але надмірна вага виникає від нестачі поживних речовин. Коли ми вживаємо продукти з низьким вмістом поживних речовин, наш організм відчуває голод. Саме тому нам необхідні великі порції страв, приготованих з оброблених продуктів.

Щоб організм насичувався, необхідний збалансований раціон, який містить продукти тваринного походження, непастеризоване молоко, сир, масло, фрукти, овочі та злаки. Вживання в їжу оброблених продуктів з обмеженим вмістом жирів, білків або вуглеводів призводить до браку поживних речовин.

Джерело: Розвиток дитини