Віце-президент Міжнародного союзу ковзанярів (ISU) Олександр Лакернік розповів, що японські фахівці можуть представити розробки в області підрахунку балів за стрибкові елементи в фігурному катанні на чемпіонаті світу. Турнір пройде з 18 по 24 березня в японській Сайтама.

– Японці представлять цю технологію під час чемпіонату світу, – наводить ТАСС слова Лакерніка. – Їх ініціатива цікава, хоча навряд чи така система дозволить замінити суддів, але вона може дати їм потрібну інформацію. Будь-яка така (автоматична) система має плюс – це об’єктивність, але мінус в ній – це обрізання картинки. Я думаю, що в фігурному катанні ідеального суддівства бути не може, але працювати над цим треба.

Те, що роблять японці, в якості допоміжної речі може бути дуже добре. Може бути, недокрут ми зможемо визначити за допомогою машин?

Повідомляється, що розробка належить відомій японській телекомпанії. Нова система називається IceScope, вона дозволить обчислити висоту стрибка, довжину прольоту фігуриста, швидкість обертання.

Поточна система суддівства полягає в дев’яти арбітрах, які самостійно оцінюють кожен виконаний елемент і компоненти програми. Суддя дає оцінку від -5 до +5, ці бали сумуються, з них віднімаються штрафні (якщо такі є) і виходить підсумкова цифра.

Джерело: sport-express.ru