Під час передсезонних контрольних прокатів українських фігуристів новостворена спортивна пара Софія Голіченко/Іван Павлов перебувала в зоні підвищеної уваги. Резонансне рішення уже добре відомого на міжнародному рівні одиночника Павлова викликало різну реакцію як фахівців, так і прихильників фігуриста. Тому дебют «парника Павлова» супроводжувався чималим інтересом обох сторін.

З Богуслава, де фігуристи тренуються, вони «привезли» до Києва лише довільну програму.

« Коротка ще не готова, ми не встигали фізично, адже спортсмени стали в пару зовсім недавно і тренуються разом загалом десь місяців два», – сказала нашому сайту тренер спортсменів Олена Амосова. За її словами, з цієї ж причини наразі недоцільно оперувати такими поняттями як готовність чи неготовність спортивного дуету до сезону.

«Зараз пара у процесі формування і конкретні висновки щодо неї були б передчасними. До того ж, Софія  впала з підкруту  і зазнала невеликої травми – на даному етапі їй важкувато даються складні парні елементи. Тому перед спортсменами на цих стартах стояло завдання зробити у довільній  лише те, що вміють. А загалом вони вивчили подвійні підкрути, уже добре виконують паралельно потрійні стрибки. Ми їх спробували на тренуванні й тут, але Соня сказала, що дуже болить нога. Через це вирішили катати з  одинарними стрибками, але з подвійними викидами», – розповіла Олена Амосова.

СОНЯВАНЯ

-Наскільки Софія та Іван підходять один одному як спортивна пара?

-Про це також рано говорити, у них надто мало спільної практики на льоду.Водночас Соня та Іван добре ладнають,  багато спілкуються, злагоджено працюють і я цим дуже задоволена. На мій погляд, перспективи у пари є. Гадаю, що до чемпіонату України  ми будемо у повній бойовій готовності.

-Відчувається, що обоє були одиночниками?

-Так, дуже . І поки що я вбачаю у цьому більше мінусів, оскільки пара має бути єдиним цілим. У нашому випадку ще помітно, що катаються два одиночники. 

-Іван Павлов здивував багатьох, вийшовши під час прокатів на лід ще й як одиночник. Схоже, він ностальгує…

-Я би так не сказала. Це просто «для себе», для самоствердження. А чому б не припустити, що він міг би виступати і в парному, і в одиночному?

-Олено Георгіївно, розкажіть, будь ласка, про програми вашого дуету? Хто їх постановник?

-Як я уже сказала, коротку ще тільки будемо ставити. Щодо ідей, то наразі ми на роздоріжжі. Може, це буде «Щедрівка» в сучасній обробці, може зупинимося на вальсі…Та більше схиляємося все ж до «Щедрівки». Музику до довільної підбирав та компонував Іван Павлов. Вона – з комп’ютерної гри, така маленька історія, у якій і війна, і кохання… Постановником програм є Галина Кухар.

                                                    Людмила Власюк.