Чемпіонат України серед юнаків та дівчат з фігурного катання, який завершився в Одесі, назвав усіх своїх переможців та призерів. Ці імена, як зрештою, і тих, кому цього разу не пощастило піднятися на п’єдестал, шанувальникам фігурного катання варто запам’ятати «на майбутнє». Контент продемонстрованих юними спортсменами програм, рівень виконання не залишають сумніву у тому, що про багатьох з них ми ще почуємо…

Водночас одеські старти вирішували не лише суто змагальні завдання. Вони дозволили фахівцям проінспектувати юнацький пласт вітчизняного фігурного катання та визначити подальший вектор роботи з ним.

На прохання нашого сайту підсумки змагань прокоментувала їх головний суддя Олена Воропаєва:

«Особливістю цьогорічного чемпіонату було те, що він значно «омолодився» порівняно з торішнім. До стартів було допущено також дітей 2006 року народження з тим, щоб  подивитися на цей резерв у змагальних умовах і хоча б приблизно зрозуміти, хто з них може претендувати на участь в зимовому дитячому олімпійському фестивалі 2020 року.

Загальний висновок, який можна зробити: рівень катання дітей став вищим, ніж у попередні роки. Зокрема, чимало юних спортсменів почали виконувати багатообертові  стрибки. Особливо це стосується дівчат, де беззаперечним лідером була Анастасія Архіпова. Ця фігуристка прогресує з кожним стартом і одеський чемпіонат не став винятком. Учениця Марини Амірханової  показала досить якісне катання – високі стрибки, які вона виконує на хорошій  швидкості, високі рівні на обертаннях, доріжці…Я би сказала,що Анастасія каталася, як на показових виступах – впевнено, розкуто, з легкістю і була прикладом  для інших учасниць. Втім, серед тих, хто за результатами змагань розташувався за нею, також є кого виділити. Це група з 7-8 дівчаток. У їх числі я би відзначила Єву Шульгу з категорії наймолодших фігуристок, які були допущені до змагань. В арсеналі 11-річної одеситки уже є два потрійних стрибка, подвійний аксель. Звичайно, її катання ще дещо дитяче, не дуже впевнене, але вона залишила хороше враження. Як і Ксенія Клименко з Харкова, котра також стрибнула два потрійних та подвійний аксель.

Загалом програми з потрійними стрибками, обертаннями 3 та 4 рівня показала вся перша «п’ятірка». Як бачите, це вже не той рівень, коли діти виїжджали  лише з самими дупелями…

Так само порадували юнаки. З різних причин (обмеження вікового рівня, сезонні застудні захворювання) на лід вийшло лише шестеро учасників. Четверо з них досить впевнено йшли на потрійні стрибки і хоча не у всіх все вийшло на 100 відсотків, радує, що ці складні елементи наявні у їхньому змагальному багажі. Наприклад, Михайло Рудковський (Київ). Цей юний фігурист уже стрибає потрійні лутц, фліп…Щоправда, він не зовсім вдало виконав коротку програму і боровся за третє місце. У наборі переможця Микити Коваленка з Харкова, а також Кирила  Лішенка з Києва – подвійний аксель і потрійний сальхов. На жаль, їм поки що не підкорився потрійний фліп, але спроба його виконати також заслуговує похвали. Крім того, названі учасники продемонстрували хорошу хореографічну підготовку та були надзвичайно артистичними у своїх програмах.

Хочу відзначити і киянина Андрія Кокура, який володіє усiм набором потрiйних стрибкiв. У короткій програмі він з легкiстю виконав потрiйний лутц з крокiв i за усіма прогнозами мав бути переможцем цього чемпіон ату, але не впорався з хвилюванням у довiльній програмi.

Щодо спортивних танців на льоду зазначу, що чемпіонат зайвий раз підтвердив: Україна має перспективу у цьому виді фігурного катання. На всіх рівнях – юнацькому, серед новісів підростає хороше покоління танцювальних дуетів. Якщо відштовхуватися від результатів нинішнього чемпіонату, то звернули на себе увагу, зокрема, Марія Носовицька/Михайло Носовицький(Київ),  Софія Лізогуб/Данило Єфременко(Харків), які каталися на швидкості, успішно виконали ключові елементи – твіззли,підтримки,обертання. Намагалися нічим поступатися більш дорослим учасникам і представники Advanced Novice. До речі, в Одесі на лід вийшли також танцюристи категорії Basic Novice, виступи яких не входили до основної програми змагань,але було вирішено оглянути і цей рівень.

Насамкінець скажу про єдину спортивну пару, яка взяла участь у змаганнях. Це Марія Сіпленко/Данило Єрмаков з Дніпра, котрих тренує Лілія Батутіна. Фігуристи ще зовсім юні та для свого віку вони показали непоганий рівень катання. Звісно, пара ще не виконує ні подвійний аксель, ні потрійні підкрути,викиди – працювати є над чим. Водночас участь у таких змаганнях  для них, як, зрештою, і для всіх учасників, стала хорошою школою, збагативши їх досвідом та визначивши завдання «на завтра».

Людмила Власюк.

Результати змагань:

Одиночне катання. Дівчата. 1. Анастасія Архіпова(Київ) – 179.83 балів. 2. Єва Шульга(Київ) – 119.87. 3. Ксенія Клименко(Харків) – 111.03.

Одиночне катання. Юнаки. 1. Микита Коваленко(Харків) – 127.93. 2. Кирило Лішенко – 124.00. 3. Михайло Рудковський (обидва – Київ) – 123.00.

Парне катання. 1.Марія Сіпленко/Данило Єрмаков(Дніпро) – 94.46.

Спортивні танці на льоду.KMS.1.Марія Носовицька/Михайло Носовицький(Київ) – 106.82. 2. Софія Лізогуб/Данило Єфременко(Харків) – 99.19. 3.Софія Сергун/Артем Гонтарук (Одеса)– 67.04.

Спортивні танці на льодуAdvanced Novice1. Анна Чернявська/Володимир Горовой  (Харків) – 75.80. 2. Каріна Кальян/Микита Сосненко(Київ) – 70.32. 3.Анастасія Саммел/Микита Погорєлов(Харків) – 69.21.

Спортивні танці на льоду. Basic Novice. 1. Поліна Вашкевич/Давид Нгуєн(Харків) – 62.02. 2. Ліка Бондар/Артем Коваль(Одеса) – 61.80. 3. Софія Довгаль/Іван Мельник (Одеса) – 58.20.