Успішний старт багатоетапних Всеукраїнських змагань юних фігуристів довів, що,попри все, у фігурному катанні «життя триває». Перший етап змагального марафону відбувся в Одесі і став відправною точкою для серії турнірів, проведення яких заплановано в Харкові, Богуславі, Броварах та Білій Церкві.

Своїми думками та враженнями від стартів з сайтом УФФК поділилася заступник директора з навчально-тренувальної роботи одеської СДЮСШОР «Крижинка», тренер Олена Онищенко. 

-Пані Олено, судячи з успішного проведення таких масових змагань, фігуристи, принаймні молодшого віку, вийшли із застою без особливих втрат?

-Безумовно, рух вперед розпочався, але наслідки неповноцінної підготовки до сезону дають про себе знати. Не всі діти швидко набрали належну спортивну форму і тут йдеться не лише про фізичні кондиції, але й психологічний стан. Ця проблема, на жаль, спостерігалася на наших змаганнях. Долати її треба посиленими тренуваннями та участю в якомога більшій кількості стартів. У цьому сенсі дуже важливо, що змагання відбулися, хоча й були певні сумніви щодо їх проведення… Звичайно, ми дотримувалися всіх санітарних норм та приписів – глядачів на трибунах не було, маски – на всіх присутніх, а запускали на ковзанку за схемою «одна дитина – один дорослий». Все було організовано грамотно, чітко і на хорошому рівні. Варто зазначити, що максимум зусиль до цього доклала директор «Крижинки» Наталя Тютюнник, котра, власне, й наполягла на тому, щоб етап все ж відбувся.

-Така велика кількість учасників була очікуваною?

-Так, їх навіть мало бути більше. Попередньо заявилися десь 320, але потім з різних причин низка спортсменів знялася і остаточна цифра була дещо меншою. Учасники представляли практично всі регіони, де розвивається наш вид спорту.

-Як би ви оцінили технічний рівень юних фігуристів?

-Я якраз судила найчисленнішу групу учасників – дівчаток, тому говоритиму, передусім, про них. Юніорська категорія представлена не була, найстарший вік дітей– 2007-08 років народження. В цій віковій групі я би виділила першу десятку фігуристок, які були добре підготовлені технічно. Приємно, що у лідерів – Катерини Кононенко (Київ), Софії Римшиної (Дніпро), Анастасії Васильченко (Одеса)  та й деяких інших спортсменок є в арсеналі потрійні стрибки. Зокрема, гарне враження справила Кононенко, котра, хоча й з помарками, але виконувала у своїй довільній програмі потрійні тулуп, лутц, ріттбергер, фліп та сальхов. 

Натомість у спортивних танцях на льоду були представлені юніори – найближчий резерв нашої збірної, серед яких і ваші учні, чемпіони України серед юнаків та дівчат Ліка Бондар/Артем Коваль. Як наразі виглядав цей ешелон танцюристів?

-Знаєте, дуже порадували. У нас виступили практично всі юніорські танцювальні дуети за винятком киян Марії Голубцової/Кіріла Бєлоброва та харків’ян Марії Пінчук/Микити Погорєлова. Всі виглядали достойно, але, я би сказала, відповідно до рівня підготовки. Наприклад, на виступі моїх учнів Ліки Бондар та Артема Коваля, котрі тільки перейшли в юніорський вік, позначилися проблеми підготовчого періоду, коли вони чотири місяці не каталися. В одеському Палаці спорту, де ми тренуємося, лід залили лише наприкінці вересня. Торік у вересні ми вже виступали в змаганнях, а до них – виїжджали на збір, тобто підготовка виглядала зовсім по-іншому. Така ситуація, в якій опинилися багато спортсменів, наочно показала, до чого призводить дефіцит тренувань. Це і надмірний мандраж, і зрив елементів, і інші неприємні речі….

Цьогоріч юнацький чемпіонат України, де Ліка та Артем мали б захищати своє звання, скасовано. Які інші старти плануєте у цій ситуації?

– Думаємо виступити на міжнародному турнірі Winter Star в Мінську 11-13 грудня. Нині завдання – допрацювати нові програми (ритм-танець на музику з мюзиклу Ла-ла Ленд, довільний – з рок-опери Моцарт) та виправити помилки, виявлені на цьому етапі Всеукраїнських змагань. Часу небагато, але у Ліки та Артема з кожним разом  виходить все краще. А оскільки в цьому сезоні все йде не стільки за планом, скільки так, як дозволяє ситуація, то залишається сподіватися на сприятливий розвиток подій, щоб всі спортсмени, не лише фігуристи, мали змогу тренуватися,виступати та перемагати. 

З результатами першого етапу Всеукраїнських змагань юних фігуристів можна ознайомитися за посиланням https://ufsf.com.ua/live/