Збірна України з фігурного катання не кваліфікувалася до фінальної частини командних змагань на зимових Олімпійських іграх в Пекіні. Після виконання короткої програми в жіночому одиночному катанні та парному катанні, а також ритмічного танцю наші фігуристи набрали 8 очок і посіли десяте місце.

Сьогодні з короткою програмою виступила Анастасія Шаботова. Вона продемонструвала чистий прокат своєї композиції і отримала 62.49 балів. Це – сьомий результат, який приніс команді 4 очки.

«Не відчувала хвилювання, але, можливо, була трохи скованою. Після виступу не могла стримати сльози: я побачила олімпійські кільця й ще раз зрозуміла, наскільки круто бути тут», – цитує Анастасію Шаботову пресслужба НОК України.

«Виступ був гарний. Елементи виконані досить якісно. Судді поставили нижчі оцінки, ніж ми очікували, можливо, їй (Шаботовій)не вистачило презентації, переконливості. Безумовно, дебют вдався, але досвіду не вистачило», – додала тренер Марина Амірханова. Вона також відзначила, що в індивідуальних змаганнях Анастасія планує ускладнити свою коротку програму.

Наразі в командному турнірі фігуристів лідирує збірна РОК – 45 очок. Другими йдуть спортсмени США – 42, третє місце посідають японці – 39.

Нагадаємо, українська команда виступала лише в трьох дисциплінах. В чоловічому одиночному катанні не зміг вийти на лід Іван Шмуратко, який напередодні змагань отримав позитивний результат тесту на коронавірус. Через три дні його тест виявився негативним і українець уже розпочав підготовку до індивідуального турніру.

Фото з офіційного сайту НОК України