Український одиночник Іван Шмуратко увійшов до числа 24-х фігуристів, які виступлять з довільною програмою на зимових Олімпійських іграх в Пекіні. Учень Марини Амірханової отримав за коротку програму 78.11 балів і посів 22-е місце.

Українець чисто виконав свою композицію під пісню Шарля Азнавура «Вічна любов», заробивши суддівські «плюси» на всіх елементах. Він чудово впорався з потрійним акселем на початку виступу, після цього виконав каскад потрійний лутц+потрійний тулуп та сольний потрійний фліп. Іван продемонстрував обертання четвертого рівня, доріжка кроків у нього була другого рівня. 

Зазначимо, що на минулій зимовій Олімпіаді-2018 в Пхьончхані українські фігуристи не змогли пройти до фінальної частини змагань.

«Хочу висловити слова великої вдячності всім, хто мене підтримує! Дякую усій Україні, яка підтримує нас! Ми робимо тут свою роботу не тільки за себе, а й за всю країну. Після виступу мене переповнюють емоції, неймовірні емоції!», – цитує Івана Шмуратка пресслужба НОК України. 

Фігурист також додав, що сьогодні для нього важливим є факт виходу на лід після карантину (перед початком Ігор Шмуратко отримав позитивний тест на коронавірус). 

«Сьогодні для мене головне, що я вийшов на лід. Ще три дні тому я не знав, що буде завтра, чи виступатиму взагалі на Олімпійських іграх. Тому дуже щасливий бути знову на льоду! Мені вдалося виконати у короткій програмі все, що планував. Вийшло добре, на мій погляд. Зараз відпущу емоції після сьогоднішнього виступу й буду налаштовуватися на довільну програму», – сказав Іван Шмуратко.

Лідирує в олімпійському турнірі чоловіків американський спортсмен Нейтан Чен, який виграв коротку програму зі світовим рекордом – 113.97. Чен чисто виконав два стрибки у чотири оберти – сольний фліп та лутц в каскаді з потрійним тулупом, всі нестрибкові елементи судді оцінили на четвертий рівень. 

Друге та третє місця посідають японські фігуристи – відповідно Юма Кагіяма – 108.12 та Шома Уно – 105.90. Олімпійський чемпіон японець Юдзуро Ханю не зміг виконати сальхов у чотири оберти і з результатом 95.15 посідає восьме місце. 

З довільною програмою фігуристи виступлять 10 лютого.

Фото з офіційного сайту НОК України