Близнюки і двійнята серед англійських слів

Ви ще з уроків української пам’ятайте, що деякі слова однаково пишуться, але мають різні значення. Можливо, ви навіть пам’ятаєте, що вони називаються омонімами (homonyms). В англійській вони, на жаль тих, хто вивчає, теж є. Які ж бувають омоніми?

1. Абсолютні (true homonyms)

Це коли слова і пишуться, і читаються однаково, і рятує тільки контекст. Хоча якщо не знати, що у слова є брат-близнюк, то контекст допоможе мало. Тут треба просто частіше працювати зі словниками, коли зустрілося слово, на ваш погляд недоречне.

Постарайтеся запам’ятати якомога більше найпоширеніших значень для кожного омоніми.

Ось п’ять таких близнюків з двома значеннями для прикладу (а їх у кожного значно більше):

can – ім. консервна банка/ Kæn /can – гл. могти
sink – ім. раковина/ Sɪŋk /sink – гл. тонути
sound – ім. звук/ Saʊnd /sound – дод. здоровий
book – сущ книга/ Bʊk /book – гл. бронювати (квиток, готель)
right – ім. право/ Rʌɪt /right – дод. правий

Якщо подивитися на деякі з них уважніше, можна помітити, що схожість не випадкова. У right , наприклад, є значення «правильний». А ми і в українській говоримо: «Наша справа – праве». І це аж ніяк не про його положення в просторі. Звертаючи увагу на такі паралелі, можна полегшувати собі процес запам’ятовування значень.

 2. Омографи (homographs)

Такі слова пишуться однаково, а ось читаються в залежності від значення по-різному. Тобто, якщо на слух їх ще можна вивудити і розпізнати, то в письмовому вигляді вони – чисті омоніми. Виходить, що треба запам’ятати, крім власне значень, іноді не мають нічого спільного, ще й варіанти вимови.

У нас є підказка, щоб спростити цей процес. Найчастіше різниця в тому, що одне слово – іменник з наголосом на перший склад, а друге – дієслово від цього іменника з ударним другим складом.

У таблиці яскравим прикладом виступає increase : хоча частини мови різні, загальний зміст простежується – щось десь збільшується.

Будьте обережні, застосовуйте прийом тільки для запам’ятовування, а не вгадування сенсу слова. Іноді тут заховані пастки, як у випадку з content .

increase – гл. збільшувати (ся)/ Ɪnkriːz /increase – ім. збільшення, зростання/ Ɪŋkriːs /
object – сущ об’єкт/ Ɒbdʒɛkt, ɒbdʒɪkt /object – гл. заперечувати/ Əbdʒɛkt /
wind – ім. вітер/ Wɪnd /wind – гл. згинатися, витися/ Wʌɪnd /
tear – ім. сльоза/ Tɪə /tear – гл. рвати/ Tɛː /
content – ім. зміст/ Kɒntɛnt /content – дод. задоволений, задоволений/ Kəntɛnt /

 3. Омофони (homophones)

Слова з цієї групи можуть ввести вас в оману, якщо ви їх тільки чуєте, а на листі вони абсолютно безпечні. Пари омофонів складанні не мають нічого спільного, а вимовляються однаково.

Все через правил читання, за якими один звук може передаватися кількома поєднаннями букв. Тут же криється головна складність: варіантів написання почутого незнайомого слова безліч.

ate – гл. є (бавовняні. від eat)/ Eɪt /eight – числ. вісім
route – ім. маршрут/ Ruːt /root – сущ . корінь
sell – гл. продавати/ Sɛl /cell – ім. клітина
sight – ім. зір/ Sʌɪt /site – ім. місце
waist – ім. талія/ Weɪst /waste – гл . витрачати даром

Тепер, побачивши або почувши знайоме слівце, якому не місце в реченні, не губіться, а просто знайдіть інші значення і варіанти написання. Контекст вам в помощь!

А нам вдалося лише вказати на верхівку айсберга, який приховує від вас під темними водами ще більше підступних омонімів. Але ми вас попередили, а значить – озброїли. Пам’ятайте, що головна зброя проти омонімів – більше практики. Чим більше ви читаєте, слухаєте аудіо, спілкуєтеся, тим більше шансів зустрічати різні значення одного написання слова. А це допоможе вам швидше їх запам’ятати.

Автор: Євгенія Кузнєцова

Джерело: englishteacup.org