Фігурне катання…Що прийнято розуміти під даним видом спорту у глядачів? Це рух по льоду, яке здійснюється за напрямками кривих ліній на коньку, тобто – тієї або іншої ноги, в менш часті випадки – на обох ковзанах. При цьому, прийнято змінювати напрямки та фронти, обертання зі стрибками.

Якщо говорити про зміст, то це дуже різнобічне і захоплюючі вправи людського тіла, краще серед повноцінного засобів у фізичній культурі. На поверхні льоду, при майже повній відсутності тертя, спортсмен позбавлений, з першого погляду, будь-якої стійкості і навіть простих засобів для пересування удаваними природними способами здійснює рух. Для цього використовуються кроки, які на вигляд здаються ходьбою і бігом.

Рухові можливості фігуриста набагато розширюються. З боку здається, що це природні рухи, пов’язані з відчуттям польоту. Насправді, навіть проста програма вимагає підготовки. Для її створення потрібні сила винахідливості, а лезо зі сталі повинно здаватися крилом, а не небезпечним і тонким в управлінні приладом. Різниця тертя, яка використовується при русі, дивує – при русі вперед і назад вона мінімальна, а при бічній роботі, коли наголос робиться на гостре ребро ковзана, максимальна. Коли в цьому положенні здійснюється їзда, можна досягти стрімкого руху.

При катанні на ковзанах легко побачити, що таке безпильний тип зимового повітря і помірно низький показник температури – саме при них здійснюються змагання.. З кожним роком саме фігурне катання охоплює все більше глядачів і любителів. Цей вид спорту допомагає тримати себе в хорошій формі, оскільки умови для найпростіших занять є тепер в кожному місті. У радянські часи рівень підготовки спортсменів наших країн вважався дуже високим. Подібний вид спорту вважається найбільш вдосконаленим видом руху, хоча воно не так доступно, як танці.

Для освоєння дисципліни потрібно не тільки відповідна фізична підготовка. Спортсмени весь час сидять на спеціальній дієті, при якій не можна набирати зайву вагу і втрачати тонус мускулатури. Важливо також виробити пластику руху і певну спритність. Після цього спортсмен приступає до тренувань.