Вітаю Вас, шановні тренери та спортсмени! Мене звуть Марина Говорухіна. Я – PR-менеджер, блогер та автор “Забороненої книги: як зробити вашу організацію успішною та впливовою”. За своїми обов’язками я повинна не тільки займатися формуванням і підтримкою позитивної суспільної думки підприємства, де я працюю, але й вміти спілкуватися із представниками ЗМІ. Я дам вам поради і навчу як правильно розмовляти із пресою, що казати, а про що краще промовчати. Як поводити себе, що вдягати, як сидіти, якщо ви знаходитесь у ТВ студії. Як довго мовчати, якщо ви даєте інтерв’ю на радіо або бесіду просто записують на диктофон. Ці поради допоможуть вам почуватися вільно, спокійно, справляти враження на представників ЗМІ та глядачів. Отже, перш за все, я поділюсь з вами принципами, яких треба дотримуватись не тільки під час бесід із журналістами, але і просто у житті.

Принцип 1. Ніколи не кажіть неправди. Будь-яка брехня рано чи пізно буде розкрита, і тоді буде потрібно багато зусиль, щоб відновити підірвану до вас довіру.

Принцип 2. Ніколи нічого не вигадуйте. Не можна дозволити собі піддатися тиску з боку кореспондента, щоб той тут же радісно повідомив до редакції: «Я вибив у нього це визнання!» Потім важко буде пояснити, що, мовляв, «нічого такого» ви не говорили, він «сам все додумав» . Якщо ви не знаєте відповіді на питання – так і скажіть, додавши при цьому, що не хочете здатися необ’єктивними постараєтеся з’ясувати деталі.

Принцип 3. Ніколи не коментуйте того, про що у вас немає чіткого уявлення, тим більше, якщо спрямованість розмови виходить за рамки ваших прямих функціональних обов’язків. Не дозволяйте втягувати себе в гіпотетичні дискусії, особливо на політичні теми (навіть з посиланням на свою особисту думку). Дотримуйтеся рамок обумовленої раніше проблематики бесіди.

Принцип 4. Ніколи не давайте волю вашим почуттям. Погоджуючись на інтерв’ю, пам’ятайте: ваше обличчя – це обличчя українського фігурного катання. Ні в якому разі не дозволяйте собі проявів грубості, безтактності, дратівливості. Залишайтеся спокійними, розсудливими і, по можливості, чарівними.

Принцип 5. Ніколи не критикуйте справу , якою займаєтесь . Мисливців до цього і так достатньо. Стримана критика допустима, якщо вона носить конструктивний характер і спрямована на зміну ситуації на краще.

Принцип 6. Ніколи не коментуйте чутки і думки інших людей. Дотримуйтеся тільки достовірних фактів.

Принцип 7. Ніколи не порушуйте обіцянок. Робота редакційного цеху залежить від інформації, і під ваше інтерв’ю може бути залишено місце. Зірвана зустріч або ненадані до вказаного строку дані повернуться до вас бумерангом в гіпертрофованому вигляді.

Принцип 8. Ніколи не кажіть: «Без коментарів» (це горезвісне англійське «No comments»). Завжди можна знайти спосіб відповісти на питання, навіть якщо ви не знаєте відповідь або не можете говорити на якусь певну тему. Відмова відповідати журналістові створює враження, що відповідь-то ви знаєте, але не хочете «розкривати страшну таємницю».