Цьогорічний чемпіонат з фігурного катання відрізнявся від попередніх тим, що Украінська федерація фігурного катання запросила судити змагання представників міжнародного суддівського корпусу. З Ізраілю – Альберта Зайдмана та Ріту Зоннехен – з Бельгіі.  

Після закінчення змагань ми поспілкувалися із пані Рітою.  

— Пані Ріта, які Ваші враження від організаціі чемпіонату та наших фігуристів? 

— Мені  дуже сподобався чемпіонат і його організація. Все було зроблено чітко, вчасно і професійно. Що стосується фігуристів, то можу сказати, що у вас є декілька дуже перспективних спортсменів, а саме Анастасія Архіпова серед дівчат.  Серед чоловіків це Ярослав Паніот та Іван Павлов. Іван має  великий потенціал, але сьогодні мені більше сподобався Яроослав.   І звичайно перші дві танцювальні пари. Про Сашу та Максима можу сказати, що у цьому році вони виглядають вже мастито.  Відчувається , так би мовити, лоск і дорослість у катанні. На льоду бачиш не дітей, а дорослих людей, які можуть показати дорослі емоціі та відчуття.  

— Чи варто запрошувати для суддівства національних змагань суддів з-за кордону?  

— Так. Це дуже гарно. Деякі краіни саме так і роблять. Це сприяє об‘єктивності та припиняє спекуляціі щодо несправедливого суддівства. 

 — Останній рік ходять розмови, що було б непогано, якби фігуристів почали нагороджувати окремо і за коротку і за довгу програми. Яка Ваша думка з цього? Чи потрібно це для фігурного катання? 

— Я скажу так: коротка програма- це більш технічна программа, довга – артистична.  Оцінювати фігуриста треба за двома видами інакше це може привевсти до того , що спортсмени почнуть готувати тількі одну із програм, бо ,все рівно, буде медаль. Фігурне катання завжди мало дві программи, а танці, в свій час, три.  Саме  це допомагало виявити найбільш технічних та артистичних спортсменів. Так і повино залашитись.  

— Пані Ріта, Ви перший раз в Украіні. Як Вам у нас?  

— Ви заєте, як у казці. Київ дуже гарне місто. Красиве, величне. А коли пішов сніг, то , мов, у казку потрапили. Мені дуже сподобалось.  

 Ганна Турчинова.