Канадська фігуристка Кейтлин Осмонд стала чемпіонкою світу у жіночому одиночному катанні.

На змаганнях, що тривають у Мілані, канадка посідала після короткої програми четверте місце,але у довільній стала єдиною серед чотирьох претенденток на нагороди, хто з найменшими втратами завершив виступ. Осмонд припустилася промилок лише під час виконання каскаду подвійний аксель+потрійний тулуп у той час, як її найближчі суперниці – лідерка італійка Кароліна Костнер,олімпійська чемпіонка росіянка Аліна Загітова та японка Сатоко Міяхара мали більш серйозні проблеми. Зокрема, Загітова тричі упала, у Костнер та Міяхари також не обійшлося без падіння, а італійка ще й не з усіма стрибками впоралася.

У такій ситуації 22-річна Осмонд набрала у довільній 150.50 балів, а у підсумку – 223.23 бали і вперше у своїй спортивній кар`єрі стала чемпіонкою світу. Досі у її активі було «срібло» ЧС-2017 у Гельсінкі, а також три олімпійські медалі – золота у командних змаганнях Ігор-2018, срібна також у команді на Іграх-2014 та бронзова в особистому заліку Олімпіади-2018.

«Якби мені напередодні хтось сказав, що я піднімуся на подіум, я би не повірила! Я дуже нервувала. Після довгого сезону це була, напевно, найвиснажливіша з усіх моїх програм(довільна) і я рада, що змогла зосередитися і боротися до кінця. Кароліна (Костнер) та Аліна (Загітова) – дуже сильні та послідовні конкуренти. І хоча на нинішньому чемпіонаті це, на жаль, для них не спрацювало, вони завжди будуть незрівнянними», – заявила чемпіонка.

На запитання про можливість виконання стрибка у чотири оберти, як це нещодавно зробила росіянка Олександра Трусова, Кейтлін Осмонд сказала, що вона не готова до цього. «Можливо, в майбутньому я отримаю трохи більше мотивації для виконання кваду, але не зараз», – зауважила вона.

Срібну нагороду чемпіонату світу виборола 17-річна японка Вакаба Хігучі, яка була восьмою у короткій програмі, – 210.90, бронзову – її співвітчизниця Сатоко Міяхара – 210.08.