Шестеро українських фігуристів в складі національної збірної сьогодні увечері вирушають до Пекіна для участі в зимових Олімпійських іграх. Вже з 4 лютого одиночники Іван Шмуратко, Анастасія Шаботова (з 6 лютого), спортивна пара Софія Голіченко/Артем Даренський та танцюристи Олександра Назарова/Максим Нікітін розпочнуть виступи в командних змаганнях, а з 8 лютого – в особистих.  

Керівником команди фігуристів є державний тренер України з льодових видів спорту, віце-президент УФФК Даніль Амірханов. А генеральний секретар УФФК Анастасія Макарова працюватиме на турнірі з фігурного катання як суддя Міжнародної спілки ковзанярів (ISU). Вона стала єдиним українським фахівцем, представленим в

олімпійському суддівському корпусі.

В Пекіні наші фігуристи мешкатимуть в столичному олімпійському селищі, де організатори планують розмістити загалом понад 2000 спортсменів та офіційних осіб. У селищі – 20 житлових будівель, на його території є магазини, кафе, поліклініка, банкомати, зони відпочинку. Змагання проходитимуть в Столичному палаці спорту, побудованому в 1968 році. Перед Олімпійськими іграми він зазнав кардинальної реконструкції і нині має площу 54,7 тис. квадратних метрів та трибуни на 17 345 глядачів. Арена розташована в центрі Пекіна.

На олімпійських змаганнях з фігурного катання буде розіграно п’ять комплектів нагород – в командному турнірі, чоловічому одиночному катанні, жіночому одиночному катанні, парному катанні та спортивних танцях на льоду. Українські фігуристи виступлять в кожному виді програми, крім особистих змагань спортивних пар – Софія Голіченко та Артем Даренський візьмуть участь лише в командному турнірі. Вони, а також Іван Шмуратко та Анастасія Шаботова є дебютантами Ігор. Танцювальний дует Олександра Назарова/Максим Нікітін уже має досвід виступів на олімпійському льоду – спортсмени були учасниками минулої зимової Олімпіади-2018 в Пхьончхані.

Розклад змагань з фігурного катання (час київський)

Командний турнір

4 лютого, 4.02 Чоловіки. Коротка програма
4 лютого, 5.41 Танці. Ритм-танець
4 лютого, 7.22 Пари. Коротка програма
6 лютого, 3.37 Жінки. Коротка програма
6 лютого, 5.57 Пари. Довільна програма
7 лютого, 3.22 Чоловіки. Довільна програма
7 лютого, 4.31 Танці. Довільний танець
7 лютого, 5.37 Жінки. Довільна програма

Особисті змагання

8 лютого, 3.22 Чоловіки. Коротка програма
10 лютого, 3.38 Чоловіки. Довільна програма
12 лютого, 13.07 Танці. Ритм-танець
14 лютого, 3.22 Танці. Довільний танець
15 лютого, 12.08 Жінки. Коротка програма
17 лютого, 12.08 Жінки.Довільна програма
18 лютого, 12.38 Пари. Коротка програма
19 лютого, 13.08 Пари. Довільна програма