Коли був організований Міжнародний союз ковзанярів, його голови зіткнулися з низкою проблем. Це перешкоджало проведенню регулярних змагань. У 1895 році був створений Комітет з фігурного катання, до складу якого увійшло 5 осіб. Вони повинні були розробити загальну систему правил проведення змагань з усіх видів фігурного катання.

Перший чемпіонат

Міжнародним Конгресом в 1895 році було затверджено проведення серйозного спортивного змагання з фігурного катання. Офіційні правила були опубліковані перед організацією першого Чемпіонату. У змаганнях брали участь 4 фігуриста, представники трьох країн. Перше місце зайняв представник Німеччини, показавши дійсно професійні результати.

Як створювалися правила для фігурного катання?

Професійне фігурне катання не могло існувати без офіційних правил, які все ж були затверджені Міжнародним Конгресом. Надалі правила використовувалися у всіх чемпіонатах і в міжнародних змаганнях.

Згідно з ними, змагання були розділені на парне катання, одиночне катання і групове катання. На участь в перших двох категоріях мали право тільки спортсмени чоловічої статі. Що стосується складу групи, то участь брала пара спортсменів.

Категорія одиночного катання складалася з виконання довільного катання і виконання обов’язкових фігур. У той час для фігуристів обов’язковим вважалося виконання тільки 6-ї фігури. Парне змагання грунтувалося на довільній програмі. Шкала оцінювання була про 0 до 5 балів. Номери виступів були визначені жеребкуванням.

У 1941 році чемпіонати з фігурного катання організовувалися тільки на льоду природного походження. Однак враховувалися погодні умови. Часто доводилося змагання переносити на іншу дату, що викликало ряд незручностей. Тому виникла гостра необхідність в обладнанні окремого катка в закритому приміщенні. Сьогодні ніхто точно не назве дату появи першого катка з природним льодом в закритому просторі.