Пабло Пікассо робив спроби малювати, ще до того, як сказав перше слово. Чудо-дитина Вольфганг Амадей Моцарт в чотири роки грав для гостей на клавесині, а у вісім написав симфонію. Вундеркінд Аким Камара взяв до рук скрипку в дворічному віці, а в три роки відбувся його перший сольний концерт. Так, ці діти були геніальними від народження, але в будь-якої дитини є шанс розвинути приховані здібності.

Картини за номерами

Не існує малюків, які б зовсім не виявляли інтересу до малювання. «Шедеври» найменших найчастіше нагадують карлючки з серії «палка-палка-огуречик», хоча іноді і досить талановиті. Тяга до малювання у малюків в крові, тому в розвитку дуже допоможуть картини за номерами. Ці набори включають не тільки полотно для розмальовки, розбите на пронумеровані частини, а й пензлики, фарби. Принцип такої творчості дуже простий: кожна маленька частина картини стоїть під певним номером, для неї призначена відповідна фарба. Малюк буде в захваті від того, як поступово з окремих елементів почне вимальовуватися конкретна картинка. Для найменших існують спрощені варіанти, школярів зацікавлять більш складні композиції. Спочатку таке заняття може здатися більше механічним, адже притаманна творчості фантазія начебто не задіяна. Але не поспішайте! Розмальовування картин за номерами може стати першим кроком до розкриття справжнього таланту майбутнього Ван Гога, Рєпіна чи Да Вінчі.

Кінетичний пісок

Гру в пісочниці придумали не вчора. Століттями діти гралися піском, виліплювали з нього у дворі або на пляжі не тільки прості пасочки, але й цілі замки, фортеці, людей, тварин. Ця розвага розвиває фантазію, посидючість, тактильне сприйняття, моторику, проте до недавнього часу нікому в голову не приходило перенести пісочницю в квартиру. Тепер така можливість є. Кінетичним піском із задоволенням будуть гратися в будь-яку погоду як однорічні малюки, так і старші діти. «Живий» пісок екологічно чистий, нешкідливий для здоров’я, не викликає алергічних реакцій. Його особлива структура дозволяє створювати конструкції, які тримаються без змочування. Він не липне до рук, одягу дитини, легко збирається з підлоги або килима. Фігурки або збудовані будинки зберігають пружну форму, але за бажанням швидко розсипаються для нових споруд.

Дитячий мольберт

У вас вже не виникає сумнівів, що у дитини явна схильність до малювання? Тоді мольберт стане для неї найкращим новорічним подарунком. Конструкція дитячого мольберта зазвичай складається з двох основних компонентів: дошки і декількох ніжок (від двох до трьох). Дошка має грифельну, металеву основу або двосторонній варіант. Металева основа дає можливість юним художникам встановлювати лист для створення картин, малювати водними маркерами або просто кріпити букви або цифри. На грифельній дошці діти можуть малювати або писати слова і речення крейдою. Одним з важливих переваг мольберта є те, що творчість або навчання проходить не за партою в сидячому положенні, а стоячи, і дитина не обмежена у рухах. До дошки, як правило, прикріплена підставка для губки, крейди і є відділення для канцелярського приладдя.

Дитячі музичні інструменти

Дорослі, які скаржаться на відсутність музичних здібностей, не знають, що і слух, і голос у них є, але просто не розвинені з дитинства. Вибір дитячих музичних інструментів дуже широкий, головне, підібрати той, який буде відповідати смаку малюка. Дитячий синтезатор сподобається хлопчикам і дівчаткам різного віку – це ж так цікаво вигадувати мелодії на маленькій копії справжнього піаніно. А який малюк відмовиться від гітари, під яку можна співати улюблені пісні! Якщо не пошкодувати коштів на піаніно зі стільцем і мікрофоном, то чадо точно відчує себе справжнім артистом і буде радувати дорослих справжніми концертами. Від барабана або ударної установки найбільше гуркоту, але не поспішайте відкидати цю ідею. Саме ці інструменти найкраще розвивають ритміку і навіть чіткість мовлення. Не менш цікаво пробувати свої сили в освоєнні кнопок веселої гармошки.

Джерело: Розвиток дитини