Передолімпійський чемпіонат Європи з фігурного катання у Москві офіційно уже розпочався, але його змагальна частина відкривається завтра, 17 січня, короткими програмами у чоловічому одиночному та парному катанні. Відтак першим з українських фігуристів вийде на лід Ярослав Паніот, який представить свою програму на музику Чайковського «Ромео і Джульєтта».

Як повідомляє сайт ISU, у чоловічих змаганнях стартуватимуть загалом 37 фігуристів. Беззаперечним фаворитом  вважають дворазового чемпіона світу та п’ятиразового чемпіона Європи іспанця Хав’єра Фернандеса. Попри те, що спортсмен не зміг у цьому сезоні відібратися до фіналу Гран прі,  у нього залишається найвищий серед фігуристів Старого Світу seasons best – 283,71 бали. Прогнозується, що найбільшу загрозу для 26-річного іспанця представлятимуть росіянин Михайло Коляда, Йорік Хендрікс з Бельгії, колишній українець, а нині ізраїльтянин Олексій Биченко, Моріс Квітелашвілі з Грузії.

У жіночому одиночному катанні, де виступає також українка Анна Хниченкова, втретє захищатиме свій титул чемпіонки Європи росіянка Євгенія Медведєва. Як і Фернандес, вона не брала участі у фіналі Гран прі, але з іншої причини – через перенесену травму. На подіум претендуватимуть передусім співвітчизниці чинної чемпіонки – дебютантка європейської першості Аліна Загітова та Марія Сотскова. Цю російську партію цілком здатні  «зіпсувати»  і п’ятиразова чемпіонка континенту,призер Олімпійських ігор італійка Кароліна Костнер, і Ніколь Шотт з Німеччини, і француженка Мае Береніс Мейт. Загалом на лід вийдуть з короткими програмами 40 фігуристок.

У парному катанні переможці фінального турніру Гран прі нинішнього сезону Альона Савченко та Бруно Массо полегшили завдання іншим провідним європейським парам, відмовившись від участі у московському чемпіонаті. Фігуристи заявили, що хочуть зосередитись на підготовці до Олімпійських ігор, оскільки не всі технічні елементи програм відточені на належному рівні. У відсутності фаворитів зростають шанси росіян Євгенії Тарасової/Володимира Морозова та Ксенії Столбової/ Федора Климова. Мають намір кинути їм виклик бронзові медалісти попереднього ЧЄ французи Ванесса Джеймс/Морган Ципрес, дві італійські пари – Валентина Марчеї /Ондрей Хотарек та Ніколь Делла Моніка/Маттео Гуаріс.  У змаганнях беруть участь 14 дуетів. Україна у цій дисципліні не представлена.

У спортивних танцях на льоду, схоже, готуються до четвертого поспіль сходження на найвищу сходинку європейського п’єдесталу дворазові чемпіони світу французи Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон, які нещодавно з рекордним результатом 202,16 балів перемогли у фіналі Гран прі. Очікується, що спортивна суперечка за подіум буде нелегкою, адже свої права на нього заявляє чимало танцювальних дуетів. Серед них італійці Анна Капелліні/Лука Ланотте, росіяни Катерина Боброва/Дмитро Соловйов, британці  Пенні Кумс/Ніколас Бакленд. Успішні виступи упродовж сезону українців Олександри Назарової/Максима Нікітіна дають підстави сподіватися, що й вони будуть серед тих, хто боротиметься за нагороди. Серед 31 танцювальної пари, що бере участь у московському ЧЄ, виступить ще один український дует – Дар’я Попова/Володимир Бєліков, від якого також можна очікувати приємних сюрпризів.