Український танцювальний дует Дар`я Попова/Володимир Бєліков посів 16-е місце на чемпіонаті Європи в Мінську, набравши за два виступи 152.01 балів.

День тому українці справили враження на фахівців та глядачів вдалим виконанням ритмічного танцю, а сьогодні у довільній програмі довели, що позитивні оцінки свого катання вони отримали не випадково. Чисте, якісне виконання елементів під «Ноктюрн» Шопена забезпечило їм не лише відповідні оцінки, але й визнання публіки, яка активно підтримувала наших спортсменів. Довільний танець наш дует відкатав на 92.00 балів, набравши 50.62 балів за елементи та 41.38 – за компоненти.

«Це був один з найкращих наших прокатів у цьому сезоні. Ми намагалися показати красу танцю, отримати задоволення від катання і поділитися ним з глядачами. У нас дуже добре вийшли твіззли, ми отримали за них четверті рівні», – сказала Дар`я Попова. Її партнер додав, що його дуже підбадьорила велика кількість українських прапорів і підтримка співвітчизників на трибунах, які активно вболівали за нього та Дар`ю. «Це було дуже приємно, нам хотілося кататися ще краще», – заявив Володимир.

Тренер спортсменів Галина Чурілова погодилася зі своїми учнями у тому, що сьогодні вони продемонстрували кращий прокат довільного танцю у сезоні.

«Зізнаюся, що Дар`я та Володимир мене навіть здивували. Чи не вперше вони показали, що насолоджуються танцем, вкладають у нього душу і це позначилося на їхньому катанні. Вони виступали настільки вільно, розкуто, що я стояла за бортиком не те, що спокійно, але й не відчувала, як зазвичай, що ось зараз щось піде не так. Вони справді молодці, у них вийшло сьогодні практично все. Наприклад, обертання не можна назвати козирем Володимира, але він чудово впорався з ними. Якщо говорити, у чому необхідно додавати, то я би сказала, що це треба робити у бік того катання, яке демонструють Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон, тобто отримувати задоволення від того, що робиш на льоду, зливатися з музикою…Мені здавалося, що Дар`я та Володимир намагалися кататися у такому ключі. Звісно, це лише спроба, але вона мене надзвичайно радує», – сказала Галина Чурілова.

пб

У боротьбі за «золото» чемпіонату Європи жодних несподіванок не відбулося. Вп`яте на найвищу сходинку п`єдесталу зійшли срібні призери Олімпійських ігор французи Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон, які в обох програмах продемонстрували стильне, практично досконале катання, не залишивши суперникам жодного шансу. Дует переміг з рекордною сумою балів – 217.98.

«Ми раді, що каталися технічно ідеально. Нам допомогла у цьому наша команда та грандіозна підтримка залу», – заявив Сізерон після виступу.

Срібну медаль здобули росіяни Олександра Степанова/Іван Букін – 206.41, бронзову – італійські спортсмени Шарлен Гіньяр/Марко Фаббрі – 199.84.

Завтра відбудуться показові виступи фігуристів.