Багато батьків водить дітей у басейн або вчить їх плавати на відкритих водоймах. При цьому дуже важливо дотримуватися правил безпеки на воді. Статистика свідчить, що небезпечна поведінка на воді є основною причиною смертності дітей віком від 1-го до 4-х років. І такі випадки особливо поширені в теплу пору року.

Хоча батьки добре розуміють, що вміння плавати є важливою навичкою для дитини, вони мають власний погляд на те, у якому віці потрібно починати вчити її плавання та які методи при цьому використовувати. Незалежно від різних думок із цього приводу, батькам варто дотримуватися певних правил, щоб не піддавати дитину небезпеці при навчанні плавання. Розгляньмо їх докладніше.

1. Ретельно підготуйте дитину перед входом у воду

Привчіть дитину до того, щоб кожного разу, збираючись плавати, вона відповідально ставилася до всіх необхідних процедур: одягла плавки, нанесла сонцезахисний крем тощо. Так із часом дитина зрозуміє, що не можна заходити у воду, коли їй заманеться. Також це зменшить імовірність того, що дитина побіжить купатися без вашого нагляду.

2. Не дозволяйте дитині самовільно заходити у воду

Поясніть дитині, що перш ніж іти купатися, вона повинна не тільки повідомити вас про це, а й почути ваш дозвіл. Домовтеся, яка ваша фраза означатиме, що дитина може йти купатися – це допоможе вам уникнути непорозумінь. Якщо ви будете послідовні в дотриманні цього правила, дитина усвідомить, що йти купатися без дозволу не можна.

3. Не використовуйте надувних матраців та інших засобів, які допомагають дитині триматися на воді

Рятувальні жилети призначені для того, щоб дитина не потонула, і їх рекомендується надягати на дитину, яка купається у відкритих водоймах. Однак надувні матраци та інші засоби, які дитина тримає в руках, щоб триматися на воді, можуть несподівано вислизнути в неї з рук. Такі засоби створюють у батьків і дитини ілюзію безпеки, тому краще їх не використовувати. Натомість привчіть дитину не запливати на глибоку воду.

4. Дитині не обов’язково завжди плавати в окулярах

Багато батьків купують дітям плавальні окуляри, але це зовсім не обов’язково. Навчіть дитину відкривати очі під водою. Таким чином, якщо дитина спотикнеться у воді або випадково зайде на глибоку воду, вона зможе відкрити під водою очі і спокійно намацати дно. Це вбереже дитину від паніки й допоможе їй спокійно знайти безпечне місце.

5. Не дозволяйте вашим страхам перешкоджати тому, щоб дитина вчилася плавати

Не панікуйте, якщо раптом ви побачили, як обличчя дитини зникло під водою, оскільки ваші емоції передадуться дитині. Маленьких дітей потрібно навчити затримувати дихання й видихати під водою. Це можна робити, наприклад, коли дитина купається у ванні. Так дитина не розгубиться, якщо з головою порине під воду.

Зрозуміло, батькам потрібно постійно наглядати за дитиною, поки вона перебуває у воді. Обирайте для купання дитини безпечні місця, позначені як безпечна зона для купання дітей.

Нарешті, запишіть дитину в секцію плавання. Під керівництвом тренера вона швидко навчиться впевнено триматися на воді, і ви знатимете, що дитина в безпеці під час купання.

Джерело: childdevelop.com.ua