Залишатися довгі роки молодим, активним, життєрадісним і здоровим хоче кожен з нас. Тільки про те, що берегти своє здоров’я потрібно з молодих років, замислюється далеко не кожен. І даремно! Адже набагато легше зберегти своє здоров’я, ніж потім докладати багато зусиль, щоб його повернути. Одним з показників нашого якості життя є здорове харчування на кожен день  – запорука здоров’я і довголіття.

Значення правильного харчування для здоров’я

Проблема правильного здорового харчування з кожним роком стає все більш актуальною. Останні пару століть просте і природне угамування голоду перетворилося в кулінарне мистецтво. Ми всі любимо смачно поїсти, але не замислюємося про якість їжі, яку вживаємо щодня. Швидка їжа, барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку, смакові добавки, штучні замінники натуральних продуктів – все це йде не на користь нашому організму. Таке харчування шкодить нашому здоров’ю – виникають різні проблеми з травним трактом, алергії. Шкідливий непродумане харчування впливає також на наші судини і серце, нервову і кісткову системи. В результаті падає якість життя, погіршується самопочуття.

Правильне харчування без перебільшення є запорукою нашого здоров’я. Яким же повинен бути наш щоденний раціон, щоб самопочутті непогіршувався, і ми відчували себе здоровими і бадьорими?

Правильне харчування – запорука здоров’я

  1. Мінімальна термообробка. В овочах, фруктах і злаках знаходиться багато корисних для нашої життєдіяльності речовин. Тому потрібно намагатися якомога менше піддавати їх термічній обробці. Готувати на пару, грилі.
  2. Обмеження шкідливих продуктів. Цукор, сіль і спеції в помірних кількостях вживати можна, щоб їжа, і т життя не здавалися прісними. Однак не варто зловживати.
  3. П’ємо соки. Не тільки фруктові, але і овочеві соки вельми і вельми корисні для нашого здоров’я. Потрібно випивати в день хоча б один стаканчик свіжого смачного соку. Однак не варто забувати про протипоказання, якщо у вас є проблеми зі здоров’ям.
  4. Дотримуємося міру в їжі. Переїдання позначається не тільки на красу нашої фігури, але і на загальному самопочутті. Тому харчуватися потрібно часто, але по-трошки.
  5. Режим харчування. Це ще один наріжний камінь у твердженні про те, що правильне харчування запорука здоров’я. Їсти потрібно в одні і ті ж години, не поспішаючи і їжу потрібно ретельно пережовувати.

Ну, що ж здорове раціональне харчування, регулярні заняття фітнесом, відмова від шкідливих звичок, прогулянки на свіжому повітрі допоможуть вам довгі роки залишатися бадьорим, здоровим, активним і життєрадісним!

Джерело: neosports.ru