Шановні шанувальники фігурного катання, сьогодні ми представляємо вам наступний пристрасний танець – це танго.

Та́нго — жанр музики і танець, притаманний регіону Ла-Плата, і найбільш поширений у містах Буенос-Айрес (Аргентина) та Монтевідео (Уругвай). Письменник Ернесто Сабато говорить про «гібридне» становище танго. За словами поета Едуардо Джорландіні, у ньому поєднуються негритянські корені, культура ґаучо, іспанські, італійські, африканські мотиви та етнічно строката суміш впливів, привнесених мігрантами з країн Європи. Письменник Рікардо Горват цитує визначення дослідниці танго Беатіс Крісоріо: «Танго – продукт багатонаціональних впливів, як колоніальних (індіанських, африканських і креольських), так і емігрантських». Відтоді танго зберігає статус одного з найпопулярніших жанрів музики, відомого в усьому світі.

Ряд дослідників визначають шість основних стилів музики, які справили вплив на танго: кубинська абанера, кандомбе, андалузьке танго, мілонга, європейські мазурка й полька.

Танго зчинило революцію в народному танці, створивши чуттєвий танок, в якому партнери обіймають одне одного, виражаючи глибокий емоційний зв’язок, як із власним тілом, так між обома тілами танцівників. Один із найбільших обожнювачів танго, поет Енріке Сантос Діссеполо, визначив його як «сумну думку, яку танцюють».

З погляду музики, танго притаманна двох-(мотив і приспів) або трьохкомпонентна (дві частини, до яких додається тріо) структура. Його виконання може здійснюватися з використанням великої розмаїтості інструментів, з класичним переважанням секстету із двох бандонеонів, двох скрипок, піаніно і контрабаса. Бандонеон тут відіграє центральну, однак не виняткову, роль.

Багато слів до пісень танго написані ла-платським арґо, що зветься лунфардо, й у них ідеться про почуття й журбу, які відчувають місцеві чоловіки й жінки, особливо до речей, «що стосуються кохання».

30 вересня 2009 року на прохання міст Буенос-Айреса й Монтевідео ЮНЕСКО визнало танго нематеріальною культурною спадщиною людства

У фігурному катання існує два види танго: Аргентинське та Романтика, між собою вони розрізняються набором кроків. Танго Романтика є більш складним. Зараз ви можете подивитися і порівняти самі.