Про рога, кенгуру, адвоката з пекла і безперечні докази і яке відношення все перераховане має до суперечок.

lock horns with someone (досл. «зчепитися з ким-то рогами»)

Англійці хоч і не відрізняються гарячим темпераментом, але тим не менш з усією рішучістю готові «lock horns», ( «зчепитися рогами») з тими, хто завдав їм образу, тобто вступити з ними в боротьбу, гаряче посперечатися.

Наприклад:
I locked horns again with my boss yesterday and now I think of leaving this workplace .  (Вчора я знову зчепився зі своїм начальником і тепер я думаю піти з цієї роботи.)

kangaroo court (досл. «суд кенгуру»)

Для того, щоб дізнатися, що таке «kangaroo court», не обов’язково вирушати в Австралію, адже це не особливий тип судового процесу, який існує тільки в цій країні. Так кажуть про незаконне суді, або “розбирання”, за допомогою якої група людей задумала «вирішити суперечку» з іншою людиною.

Наприклад:
The years of animosity between two groupings finished by a severe kangaroo court .  (Роки ворожнечі між двуми угрупованнями завершилися серйозною розбиранням.)

play the devil’s advocate

Напевно Вам траплялося посперечатися з тим, хто «played the devil’s advocate» ( «грав адвоката диявола»). Але в цьому немає нічого містичного. «Адвокатами диявола» називає тих, хто веде суперечку заради самого спору, навіть в тому випадку, коли він погоджується з позицією противника.

Наприклад:
I way playing the devil’s advocate when I started an argument with my professor yesterday .  (Я почав суперечку зі своїм викладачем тільки для того, щоб посперечатися).

no ifs, ands, or buts about it (досл. «ніяких” якщо “, або” але “з приводу цього»)

Але навіть найзавзятіших сперечальників зупиняють позиції противника, зміст яких не повинен ніяким «якщо» або «але», тобто ті, що можна назвати безперечними.

Наприклад:
There are no ifs and buts about the fact that the fingerprints on the pistol belong to the accused .  (Немає жодних сумнівів з приводу того, що відбитки пальців на пістолеті належать обвинуваченому.)

Vocabulary:

advocate –  адвокат

again –  знову

animosity –  ворожнеча

argument –  суперечка

belong to … –  належати якому-небудь

between –  між 

boss –  начальник, бос

but –  але

court –  суд

devil –  диявол

fact –  факт

fingerprints –  відбитки пальців

grouping –  угруповання

horn –  ріг

if –  якщо

kangaroo –  кенгуру

leave –  покинути

lock –  зчепитися

pistol –  пістолет

play –  грати

professor –  професор, викладач

settle –  дозволити

severe –  суворий, серйозний

start –  починати

the accused –  обвинувачений 

think –  думати

when –  коли

workplace –  місце роботи

year –  рік

yesterday –  вчора

Джерело: easyspeak.ru