Радянська школа фігурного катання займала лідируючі позиції на чемпіонатах усіх рівнів.

У програму Олімпійських ігор фігурне катання було включено ще в 1908 році, але перші олімпійські чемпіони з СРСР з’явилися тільки в 1964 році на Зимових Олімпійських іграх в Інсбруку.

Ними стали Людмила Білоусова та Олег Протопопов. До цієї олімпіади, пару називали «вічно другими». Але змагання в Інсбруку, вони вперше затвердили школу радянського фігурного катання на п’єдесталі переможців. Фаворитами ігор в цьому виді спорту була пара з ФРН, ніхто не очікував від спортсменів перемоги. Але те, що показали на льоду радянські фігуристи, було справжнє мистецтво. Твори Ліста і Рахманінова злилися воєдино з рухами фігуристів. Ця перемога стала сенсацією в світі фігурного катання.

Далі йшла низка перемог на чемпіонатах світу та Європи. Приголомшлива артистичність і досконалість рухів на льоду викликали багато захоплень. Американський тренер Карло Фассі говорив в 1968 році: “Такого прогресу, який спостерігається протягом декількох років в парному катанні, історія нашого спорту ще не знала. Прогрес справді фантастичний, і тут велика заслуга радянської школи парного катання …”

На Олімпійських іграх в Греноблі пара знову використовувала класичні твори Бетховена і Рахманінова, і знову – успіх, перемоги,вітання та овації. В цей час на олімпі фігурного катання їм не було рівних, їх виступи можна було називати майстерність – це було вже справжнє мистецтво. Протягом багатьох років спортсмени і використовували для своїх виступів класичні твори, роблячи свою програму, схожу на балет, тільки надавши йому швидкість і простір.

І тільки в 1979 році, маючи всілякі титули фігурного катання пара залишилася жити в Швейцарії. Такий крок став для радянського уряду плямою на біографії зіркових спортсменів, і їх ім’я не заслужено зникло з екранів телебачення. У цей час пара вже досягла критичного віку для виступів на спортивних змаганнях. За кордоном спортсмени перейшли в розряд професіоналів і стали виступати в складі американського балету на льоду. Їх вічна мрія про мистецтво балету, нарешті, стала реальністю, але імена спортсменів залишилися, навічно вписані в історію вітчизняного фігурного катання.