Відома канадська фігуристка Меган Дюамель, яка у парі з Еріком Редфордом стала олімпійською чемпіонкою в команді та бронзовою призеркою Ігор-2018 в особистому турнірі у парному катанні, після завершення спортивної кар’єри в квітні цього року, заявила, що хоче розробити оздоровчу систему для фігуристів та зайнятися дослідженнями у сфері здорового способу життя. Раніше вона відкрила сайт “Lutz of Greens”, де активно пропагує різні аспекти цієї теми – від харчування до ролі позитивного мислення у спортивних перемогах. Причому,  практично всі рекомендації та поради «зіркова» фігуристка дає, виходячи з власного досвіду.

Пропонуємо деякі «рецепти від Меган»  для швидкого відновлення спортсменів, які зазнали травми.

Однією з основних причин травм, особливо у молодих спортсменів, є перетренування. Деякі з них виявляють одержимість у заняттях,обмежують себе в харчуванні, що може призвести і до психічного стресу, пише 32-річна фігуристка. Вона дає власні, покрокові поради атлетам, які зазнали травми.

Полегшення болю

Спортсмени постійно відчувають біль в якійсь частині тіла, що не завжди означає травму. Я прокидаюся вранці з болем у шиї, але вона не обов’язково пошкоджена. Дуже важливо слухати своє тіло і піклуватися про себе до, під час і після тренувань. Тут ключовим моментом є правильна розминка. Якщо ж спортсмен демонструє ознаки травми, час прогріву має бути подвоєно (це стосується й охолодження). Запалення – природна та здорова відповідь на травму. Процес загоєння не має бути перерваний протизапальними препаратами. Маскування симптомів може призвести до затримки зцілення. Також важливо уникати постільного режиму в цей час. Знайдіть заняття, які не дають навантаження на проблемну частину тіла і не посилять біль. Наприклад, йога, плавання, їзда на велосипеді або навіть ходьба дозволять спортсмену підтримувати діапазон руху, кровообігу і оксигенації, а це допомагає процесу загоєння.

Зміни у способі життя для швидшого відновлення

Прискорити одужання може дотримання деяких простих правил.

Сон. Під час сну організм відновлюється. Після глибокого, якісного сну відчувається прилив сил, підвищується ефективність тренування. Водночас його нестача призводить до швидкої стомлюваності, слабкості, нездатності нормально відновлюватися.

Лікування.  Йдеться про голковколювання, масаж, мануальну терапію, креми з арнікою. Я рекомендую працювати з терапевтами на регулярній основі і комбінувати різні види терапії. Ви можете запобігти травмам, просто регулярно відвідуючи офіс вашого терапевта.

Гідратація. Зневоднена тканина суглобу більше схильна до травм. Уникайте солодких напоїв, оскільки цукор підживлюватиме ваше запалення. Необхідний магній та калій містить,наприклад, кокосова вода  – вона допомагає організму відновлюватися і сприяє розслабленню. Або просто додайте у вашу воду скибочки лимона чи огірка.

Основні поживні речовини

Чимало людей забувають про одну річ – м’ясо і молочні продукти сприяють запаленню, а коли ви намагаєтеся оговтатися після травм, запалення є найгіршим ворогом. Ось декілька з моїх улюблених поживних речовин, які працюють на подолання наслідків травми.

Вітаміни групи В. Допомагають під час «ремонту» тканин. Вітамін B можна легко знайти в темній листовій зелені та цільних зернах.

Вітамін С з біофлавоноїдами. Вітамін C має вирішальне значення для процесу загоєння. Він допомагає тканинам відновлюватися і зменшує запалення. Його необхідно приймати також для підтримки наднирників під час стресу. Міститься в зелених овочах, цитрусових і ягодах, кропі, чаї з м’яти перцевої.

Основні жирні кислоти. Вони наділені великими цілющими властивостями. Зменшують запалення та біль, змащують суглоби, покращують діапазон руху через вплив на кровообіг. Ви можете знайти EFA (поліненасичені жирні кислоти ) в хлорелі, спіруліні, олії насіння льону, маслах конопель, кокосовій олії ,авокадо.

Бромелайн. Зменшує запалення, набряки та синці.

Цинк. Сприяє загоєнню ран. Спортсмени легко втрачають цинк через піт, тому дуже важливо поповнювати його через їжу – гриби,коричневий рис,сочевицю, сире насіння гарбуза, насіння соняшнику.

Куркума. Зменшує запалення. Якщо ви поєднаєте куркуму з бромелайном , вийде надзвичайно ефективний болезаспокійливий препарат.

Глюкозамін і хондроїтин. Покращує еластичність суглобів, відновлює і зміцнює хрящ, захищає від майбутніх пошкоджень.

Продукти, яких слід уникати під час зцілення травм

Оброблені, очищені  продукти. Фаст-фуди. Червоне м’ясо. Молочні продукти. Цукор. Алкоголь. Насичені жири.

Джерело: http://www.lutzofgreens.com/