Богуславська льодова арена відзначила четверту річницю

Щороку в листопаді святкує свій день народження  унікальна льодова арена – універсальний навчально-тренувальний центр «Льодограй». Комплекс було споруджено чотири тому в Богуславі Київської області на кошти оператора державних  лотерей «М.С.Л.», який, до того ж, взяв на себе зобов’язання щодо його повного утримання упродовж десяти років.  За короткий період  свого функціонування  УНТЦ «Льодограй», завдяки ефективному розвитку відразу декількох напрямів використання ковзанки та тренувальних залів, став однією з найкращих  вітчизняних  баз підготовки юних фігуристів та хокеїстів, а також популярним та комфортним місцем  відпочинку мешканців міста та його гостей.

На базі комплексу ефективно працює, зокрема, школа фігурного катання. Юні спортсмени займаються в групах, сформованих  за віком  та рівнем підготовки. Наприклад,  група початківців – діти від трьох до п’яти років. До програми їхньої підготовки, що проходить в  хореографічному залі та на льоду, входять комплекс підготовчих вправ, вивчення базових елементів фігурного катання, засвоювання технічних навичок ковзання. Фігуристів готує команда справжніх професіоналів. Причому, головний тренер школи Олена Амосова, тренери Андрій Савченко, Олександр Амосов, хореограф  Михайло Васільєв під час своїх занять  використовують  не лише класичні прийоми навчання, але й різні рухливі ігри на льоду, які дозволяють  дітям впевненіше триматися на ковзанах. Богуславським фігуристам надзвичайно пощастило ще й у тому, що вони мають змогу отримувати уроки майстерності  від  знаменитої Галини  Кухар (Гржибовської) – відомої  радянської фігуристки та тренера, серед учнів якої такі «зірки» як олімпійські чемпіонки в парному катанні Тетяна Волосожар, Альона Савченко.

«Льодограй» не випадково називають «місцем успіху». Вихованці школи нерідко піднімаються на п’єдестали пошани національних та міжнародних змагань, а на домашньому льоду взагалі б`ють рекорди. Як, наприклад, на цьогорічному відкритому чемпіонаті Київської області серед спортсменів та аматорів, де фігуристи  «Льодограю» вибороли 25 нагород різного гатунку !

Якісний лід, сучасна інфраструктура, тепла атмосфера, що незмінно панує на богуславській льодовій арені, добре відомі і за межами України. Сюди постійно приїжджають  на тренувальний збір фігуристи з Об’єднаних Арабських Еміратів, а вражаючі результати роботи, яких вдалося досягти спортсменам,тренерам та адміністрації комплексу при підтримці  компанії «М.С.Л.» привертають увагу зарубіжних делегацій.

КАТОК 2

    Цікаві факти з «життя» УНТЦ «Льодограй»:

– комплекс споруджено у рекордно короткі терміни: перший камінь було закладено навесні 2013 року, а вже в листопаді 2014 року «Льодограй» гостинно прийняв перших відвідувачів.

– будівельні матеріали закуповувалися здебільшого у вітчизняних виробників і лише там,  де це було неможливим, використовувалося іноземне обладнання.

– на арені застосовується інноваційна система опалення. Енергоустановка, що забезпечує об`єкт теплом, працює на лушпинні соняшника, яке постачає комбікормовий завод.

– загальна вартість спорудження УНТЦ «Льодограй» склала близько $ 3 млн.

– за висновками експертів, лід  та обладнання богуславського «Льодограю» відповідають найвищим світовим стандартам.