Дебютний виступ 13-річної Анастасії Шаботової на чемпіонаті України з фігурного катання, який завершився вчора в Києві, став очікувано переможним. Вона впевнено виграла обидві програми, не залишивши своїм суперницям жодного шансу – «відстань» між переможницею і другою призеркою, харків’янкою Таїсією Спесивцевою склала вражаючі 46.77 балів! При цьому, як зазначила тренер колишньої російської фігуристки Світлана Панова, прокати її учениці не були стовідсотковими.

«Що стосується короткої програми, то Настя може катати її краще, просто їй поки що не вистачає досвіду. Довільна ж виявилася дещо «змазаною» у другій половині через невдачу з потрійним акселем. Справа в тому, що спортсменка дуже хотіла його стрибнути і ми спільно вирішили, що дійсно варто спробувати. Але, мабуть, це також справа досвіду, адже  успішне виконання цього елемента залежить від кількості стартів, а у Насті був лише один турнір, де вона його стрибнула. Тому зробити це зараз було емоційно важко, та й фізично енерговитратно. А так, без потрійного акселя, Настя катає свою довільну на одному диханні », – розповіла Світлана Панова в інтерв’ю для нашого сайту.

-Але на тренуваннях цей стрибок добре виходить?

-Так, на тренуваннях вона його робить, щоправда, не в повному обсязі, оскільки перебуває  зараз в активній фазі росту і щоб не травмуватися, необхідно навантаження приводити у відповідність. Дуже важливо технічно правильно виконувати цей елемент, щоб спортсмен даремно не витрачав сили.

Як ваша учениця сприйняла такий поворот у своїй кар’єрі як виступи за іншу країну?

-Я думаю, що позитивно. Адже у неї з’явилася можливість виступати на світовому рівні. Зокрема, зараз вона може потрапити на юніорський чемпіонат світу.

-Її не розслабляє той факт, що в Україні в жіночому катанні немає такої жорсткої конкуренції, яка була у неї в Росії?

-Ні, анітрохи. Настя завжди і всюди однаково серйозно ставиться до стартів. Я це бачу по її настрою та максимальній зібраності. Для неї змагання є змагання, і відсутність або наявність конкуренції ролі не грає.

-Чи плануєте участь в юніорському чемпіонаті України?

-Так, обов’язково. Саме на цьому чемпіонаті й буде відбір на березневий чемпіонат світу серед юніорів в Таллінні.

-У разі потрапляння на ЮЧС, Настя стрибатиме  там потрійний аксель?

– Все залежатиме від того, наскільки переконливо вона його продемонструє на тренувальних, контрольних прокатах. Якраз на юніорському відборі в Києві будемо пробувати цей елемент і дивитися, наскільки він стабільний. Тому що хочеться, звичайно, щоб прокат був чистим.

-У Насті обидві програми не характерні, не лірика. Це її стиль?

-Взагалі  їй більше підходять танцювальні образи. Але, в принципі, в новій довільній, де Настя в образі дівчини Джеймса Бонда, можна розкататися, показати плавність ліній… Для постановки цієї програми ми їздили в США і працювали з Надією Канаєвою. Але програму потрібно ще вдосконалювати, будемо робити це разом з хореографом. Плануємо доопрацювати і костюм. А коротка програма у нас торішня, її поставила Олена Романовська.

Людмила Власюк.