Президент НОК України Сергій Бубка застерігає міжнародні федерації від спроб зняття санкцій зі спортсменів з країн-агресорів – росії та білорусі.

«Національний олімпійський комітет України повністю підтримує позицію Міжнародногоолімпійського комітету, яку було оголошено влютому поточного року. З того часу нічого не змінилося. Виконавчий комітет МОК задля захисту єдності міжнародних спортивних змагань рекомендував їхнім організаторам та міжнародним спортивним федераціям не запрошувати до участі спортсменів та офіційних осіб з росії та білорусі.

НОК України вимагає від усіх міжнароднихфедерацій дотримуватися вищезгаданихрекомендацій», – цитує Сергія Бубку офіційний сайт НОК України.

Нагадаємо, Міжнародна спілка ковзанярів (ISU)  1 березня 2022 року прийняла рішення щодо усунення російських та білоруських спортсменів від міжнародних змагань під егідою організації. Це рішення було затверджено делегатами конгресу ISUв Пхукеті (Таїланд) з уточненням, що воно діятиме до «подальшого повідомлення». Водночас конгресвідхилив поправку до статуту Спілки, яка передбачала усунення від членства в ISU національних федерацій росії та білорусі через повномасштабну війну, розв’язану росією в Україні. Також делегати відхилили звернення України щодо відсторонення представників країн-агресорів від участі в роботі конгресу та позбавлення їх права брати участь у виборчому процесі.