ідомий український фахівець  фігурного катання  Сергій Баранов балотуватиметься на посаду члена технічного комітету Міжнародної спілки ковзанярів (ISU)  зі спортивних танців на льоду. Його офіційно зареєстровано як кандидата, список яких наводить сайт  організації.

Кандидатуру харків’янина  запропонувала  суддівська колегія Української федерації фігурного катання на ковзанах, після чого президія УФФК затвердила відповідне рішення і висунула українця  на посаду члена техкому. Раніше Україна тривалий час мала представництво у  цих підрозділах  ISU:  упродовж 12 років до техкому зі спортивних танців на льоду входила Людмила Михайловська, 4 роки такі ж обов’язки виконував Владислав Пєтухов  в одиночному та парному катанні.

34-річний Сергій Баранов є технічним спеціалістом ISU, у цій якості працював на багатьох змаганнях найвищого рівня, зокрема, судив чемпіонат світу серед юніорів, фінал та ряд етапів юніорської та «дорослої» серії Гран прі, зимові юнацькі Олімпійські ігри. Наразі він є одним з п’яти претендентів на членство у техкомі з танців, з яких буде обрано трьох. Це також представники Великої Британії, США, Угорщини та Росії. Вперше у складі кандидатів – двоє технічних спеціалістів (крім  Баранова, балотується угорець Джорджі Елек), яким, починаючи з нинішнього року, також дозволено брати участь у конкурсі завдяки відповідному рішенню попереднього Конгресу ISU у 2016 році.  

Голосування відбудеться на Конгресі  ISU 6-8 червня 2018 року в іспанському місті Севілья.

Нагадаємо, раніше Конституцією ISU  було змінено послідовність виборних Конгресів і наразі вони повертаються до формату, коли  відбуватимуться після  кожних зимових Олімпійських ігор. Таким чином, у Севільї  буде обрано президента організації, а також оновлено склад Ради та технічних комітетів. Усі виборні посади будуть дійсними упродовж чотирьох років. Як випливає з оприлюдненого ISU  списку, єдиним кандидатом  на посаду президента  є чинний глава організації 73-річний Ян Дейкема, який очолив її  два роки тому.  25 квітня в інтерв’ю  голландському сайту https://nos.nl  він, зокрема, зазначив, що за останні два роки було розроблено багато нових ініціатив. «Робота ще не завершена,  ISU має намір просувати і розвивати фігурне катання, ковзанярський спорт  та шорт-трек по всьому світу», – заявив Ян Дейкема.