Синхронне фігурне катання не потрапило до переліку нових спортивних дисциплін, які дебютуватимуть у програмі зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні.

Виконком Міжнародного олімпійського комітету (МОК) на своєму засіданні в Лозанні схвалив включення до олімпійської програми шести інших дисциплін. Це змішана естафета у шорт-треку, змішані командні змагання в стрибках на лижах з трампліна, жіночі одиночні змагання з бобслею, змагання з фрістайлу в дисципліні «біг ейр»(чоловіки та жінки), змішані командні змагання в сноуборді, змішані командні змагання у лижній акробатиці.

Про це повідомляється на офіційному сайті МОК https://www.olympic.org/.

У Міжнародній спілці ковзанярів (ISU) заявили, що розуміють проблеми, з якими зіштовхнулося проходження заявки на включення синхронного катання до олімпійської програми. «ISU визнає виклики… Це універсальність дисципліни, вплив засобів масової інформації та трансляції, і, що не менш важливо, додавання значної кількості спортсменів», – йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному сайті організації. Водночас в ISU запевнили, що й надалі докладатимуть зусилля для подальшого розвитку синхронного катання та збільшення його популярності.

Нагадаємо, рік тому Міжнародна спілка ковзанярів створила робочу групу з метою напрацювання матеріалів  для заявки про включення синхронного фігурного катання  до змагальної програми зимових Олімпійських ігор-2022.

Вперше ISU пропонувала надати синхронному  катанню олімпійського статусу в 2015 році з тим, щоб представники цього виду взяли участь в Іграх-2018 у Пхьончхані. Проте виконком МОК  відхилив заявку.

З 2000 року під егідою ISU щороку проводяться чемпіонати світу  з синхронного катання. Команда України не брала участі у цих змаганнях.