У французькому Куршевелі завершився перший етап юніорської серії Гран прі, який дав старт сезону 2019/2020. В останній день визначилися переможці та призери в одиночному катанні юніорів та спортивних танцях.

Наш одиночник Гліб Смотров, який вийшов на лід зі своєю новою довільною програмою під пісню «Unholy war» Джейкоба Бенкса, на жаль, не витримав змагального напруження. Якщо у короткій програмі 13-річний фігурист з Білої Церкви порадував своїм катанням, то сьогодні він влаштував справжній «парад помилок». Спочатку в каскаді потрійний лутц+потрійний тулуп, який учень Вадима Честаховського так вдало виконав у короткій програмі, потім у каскаді подвійний аксель+потрійний тулуп. На ріттбергер він не виїхав, а також не впорався з потрійним фліпом. З двома падіннями наш фігурист набрав у довільній програмі 76.47 балів (18-е місце), а в сумі – 127.49 (14 місце). Водночас загалом Гліб справив позитивне враження на етапі дебютного для нього ЮГП, продемонструвавши, що у нього є потенціал і в перспективі він здатен його реалізувати.

СМОТРОВ1 81f6a

Переможцем першого етапу ЮГП став японець Юма Кагіяма, який лідирував після короткої програми. У довільній фігурист успішно виконав сольний тулуп у чотири оберти, але каскад з цим стрибком йому не вдався. За підсумками двох програм він набрав 234.87 балів. На другому місці канадець Алекса Ракич – 200.71, а третя позиція – у Андрія Кутового з РФ – 198.06. При цьому в короткій програмі росіянин посів 9-е місце.

У спортивних танцях на льоду український дует Софія Лизогуб/Данило Єфременко завершив виступи на 15-му місці. Учні Галини Чурілової та Мар’яни Козлової, котрі упродовж минулого сезону незмінно входили до десятки найкращих на міжнародних турнірах, показали сьогодні яскраву та динамічну довільну програму із саундтреками з останнього фільму про Шерлока Холмса – «Холмс&Ватсонс». Харків’яни докладали максимум зусиль до виконання кожного елементу, але припустилися ряду помарок,зокрема, на твізлах. Їхній танець судді оцінили у 66,95 балів, а в сумі дует набрав 110.77. Нагадаємо, нещодавно 16-річні Софія та Данило взяли участь у міжнародному турнірі NRW Summer Trophy, де посіли шосте місце.

ЛИЗОГУБ1 60170

Виграли стартовий етап ЮГП росіяни Єлизавета Шанаєва/Девід Наріжний – 163.90 балів. Танцюристи з Франції – Луасіа Демужо/Тео Ле Мерсьє, які були першими в ритмічному танці, перемістилися на другу сходинку – 161.01, а на третій залишилися співвітчизники переможців Катерина Каташинська/Олександр Васькович – 151.65.