Українська спортивна пара Софія Голіченко та Артем Даренський не виступатиме з довільною програмою на чемпіонаті світу з фігурного катання, який триває у французькому місті Монпельє. Таке рішення фігуристи та їхній тренер Лілія Батутіна прийняли вчора, після виконання короткої програми. 

«Ми разом з нашим тренером вирішили, що не продовжуватимемо змагання, оскільки не тренувалися з Олімпійських ігор і недостатньо готові до виступу. Після повернення додому з Олімпіади (в Пекіні) ми мали невеликий відпочинок, а потім почалася війна», – сказала Софія Голіченко в інтерв’ю зарубіжним ЗМІ.  За словами Софії, вся її родина наразі перебуває у Києві. «Щодня там бомби, вибухи. Вчора вони не могли вибратися цілий день», – сказала фігуристка. 

Артем Даренський розповів, що в короткій програмі було змінено музику на українську, щоб «надихати наших людей». 

«Своєю участю в чемпіонаті світу ми хочемо показати, що українські спортсмени, незалежно від виду спорту, виступають, щоб боротися, щоб показати, які українці сильні. Ми боремося за свою країну, тому Україна переможе. Дякуємо Польщі, Румунії та Словаччині, які прийняли велику кількість біженців, а також всьому світові за підтримку», – заявив Артем Даренський. Він також зазначив, що авіаудари по його рідному місту Дніпру відбуваються щодня. 

«Мій батько та багато друзів зараз служать в армії», – сказав український спортсмен.