Українці Софія Нестерова та Артем Даренський посіли п’яте місце в турнірі з парного катання другого етапу юніорського Гран прі, що завершився сьогодні в австрійському місті Лінц.

Після виконання короткої програми фігуристи з Дніпра також були п’ятими. Успішний прокат довільної дозволив їм зберегти цю позицію і набрати за сумою двох виступів найвищу у своїй кар’єрі суму балів – 137.87.

Наш спортивний дует відкатав свою програму на музику з фільму «Нерви на межі» впевнено, на хорошій швидкості. Спортсмени отримали «плюси» за всі елементи, за винятком невдало виконаного каскаду. Судді оцінили прокат українців у 90.75 балів (44.64 за техніку та 46.11 за компоненти).

15-річна Софія та 17-річний Артем стали в пару лише торік, а першим спільним стартом став чемпіонат України в грудні 2017 року. Фігуристи швидко подолали неминучий для новостворених пар період звикання і попри інші проблеми – травму партнерші, нестачу льоду для тренувань від змагань до змагань демонстрували прогрес у своєму катанні. Наприкінці попереднього сезону українська спортивна пара під керівництвом Лілії Батутіної здобула призове місце на міжнародному турнірі Mentor Torun Cup та успішно дебютувала на чемпіонаті світу серед юніорів (14-е місце), виконавши перед цим необхідний техмінімум.

Своїм бажанням якомога більше тренуватися та результатами цієї роботи на льоду Софія та Артем дивують навіть свого тренера. «Мої учні справді за короткий час досягли певних успіхів. Зараз у них досить складний набір елементів, над ними ми постійно працюємо, але найбільшою проблемою є відсутність льоду у Дніпрі», – сказала Лілія Батутіна два тижні тому під час контрольних прокатів у Києві.

Етап Гран прі у Лінці був для Софії та Артема першим стартом в нинішньому сезоні, який дає підстави сподіватися й на подальші приємні сюрпризи від цієї спортивної пари.

Призова трійка змагань у парному катанні виглядає так: Поліна Костюкович/Дмитро Ялін – 180.59, Анастасія Полуянова/Дмитро Сопот – 166.11, Аліна Пепелева/Роман Плешков – 158.40 ( всі пари з РФ).

Нагадаємо, напередодні завершили свої виступи на австрійському етапі юнаки. Представник України Михайло Рудковський за підсумками двох прокатів посів 18-е місце, набравши загалом 113.08 балів. У довільній програмі він «заробив» 72.53 бали, припустившись низки помилок під час виконання потрійних стрибків.

РУДКОВСЬКИЙ ДОВІЛЬНА

15-річний учень київського тренера Олександра Артищенка вперше брав участь в міжнародних змаганнях такого високого рівня як юніорський Гран прі.

Переможцем другого етапу ЮГП серед юнаків-одиночників став американець Камден Пулкінен. Він виграв довільну програму та із загальним результатом 223.95 балів перемістився з другого місця, яке посідав після короткої, на перше. Другим призером став японський фігурист Коширо Шимада – 220.45, третім – росіянин Роман Савосін – 211.10. Канадець Конрад Орзел, який лідирував після короткої програми, зазнав невдачі у довільній і у підсумку став четвертим – 200.46.

Наступний етап юніорської серії Гран прі відбудеться в Каунасі (Литва) 5-8 вересня. Від України виступлять одиночники Іван Шмуратко (юнаки), Анастасія Архіпова (дівчата) та танцювальний дует Дар’я Попова/Володимир Бєліков.