12-річна харківська фігуристка Софія Купрієнко  успішно виступила на традиційному міжнародному турнірі  Rooster Cup, який завершився в місті Курбевуа(Франція). Юна спортсменка показала високий результат у категорії Pre-novices  – 53.38 і стала третьою серед 32-х учасниць. 

«Не загубилися» на цих масових змаганнях ще дві українки. Харків’янка Ксенія Клименко та Віра Щерблюк з Одеси посіли шості місця у своїх вікових категоріях  – відповідно  Advanced  novicesу (99.04) та Cubs (36.25).

«Усі українські фігуристки, котрі брали участь у ювілейному,  десятому за ліком турнірі Rooster Cup  добре про себе заявили на такому високому рівні», – заявив у коментарі  нашому сайту суддя ISU  Ігор Федченко.

За його словами, українська команда, до якої входили також Анна Лейчук з Одеси, харків’янки Катерина Пархоменко та Єлизавета Стрельцина, була налаштована на максимальний результат. Та найуспішніше впоралася зі своїми завданнями Софія Купрієнко.

СОНЯ

«Уже на тренуваннях було помітно, що рівень підготовки Софії досить високий, тому з великою долею вірогідності можна було спрогнозувати,що вона потрапить до п’ятірки найкращих. Перед стартом чимало фахівців з різних країн вважали українку  однією з фаворитів, адже вона була чи не єдиною у своїй категорії, хто показував на тренуваннях якісні потрійні стрибки. Інші спортсменки за елементами були дещо слабшими…Змагальні події засвідчили, що очікування стосовно Софії були навіть заниженими. Її прокат показав, що вона могла бути першою, але  помилка, якої фігуристка  припустилася під час виступу, не дозволила їй обійти суперниць», – розповів Ігор Федченко.

Як уточнив фахівець, юна фігуристка, маючи у програмі два потрійних тулупа, один з них у каскаді, а також два подвійних акселя, замість першого потрійного тулупа зробила подвійний та ще й з помилкою. «Начебто й нічого, буває,  але ж далі у неї стоять 2А+2Т та 3Т+2Т. Виходить загалом три подвійних тулупа, що робити заборонено – згідно з вимогами, можна стрибати  лише два тулупа. Таким чином, Софія сама себе покарала тим, що виконала зайвий тулуп. Оскільки він був третім, то комп’ютер його «викинув», пояснив Ігор Федченко.

Водночас, за його словами, попри цей «нещасний випадок», Софія Купрієнко набрала  досить високу суму балів, а другий потрійний тулуп та два подвійних акселя виконала бездоганно.

«Я бачу хороші перспективи у цієї фігуристки, вона швидко прогресує  і має для цього хороші дані  та, я би сказав, світлу голову. Раніше Софія пробувала  себе у танцях, парному катанні, але найбільших успіхів досягла в одиночному. За останні півтора року  вона вивчила і добре виконує свій улюблений тулуп, уже виїжджає потрійний сальхов», – охарактеризував спортсменку  Ігор Федченко.

Нагадаємо, що міжнародний турнір Rooster Cup проводиться  з 2008 року в одиночних дисциплінах  серед хлопців та дівчат молодшого та середнього віку. Цьогоріч у змаганнях взяли участь 136 спортсменів з 25 країн  світу.

Результати решти українських фігуристок:  9.Катерина Пархоменко (Cubs ) – 34.67, 15. Єлизавета Стрельцина (Cubs) – 32.36, Анна Лейчук (Pre-novices) не завершила змагання.