Срібна призерка чемпіонату України в жіночому одиночному катанні, 14-річна харків’янка Таїсія Спесивцева скучає за льодом, але намагається здобути максимальну користь із режиму самоізоляції. Заради цього родина фігуристки переїхала з міського помешкання у заміське, де, як розповіла Таїсія в інтерв’ю нашому сайту, «більше місця і зручно стрибати».

-Таю, наскільки складно тренуватися і підтримувати форму в домашніх умовах?

-Такі тренування і спрямовані на підтримання спортивної форми. Це завдання вони виконують, а іншої мети ніхто й не ставить. Я тренуюся і в будинку, і на свіжому повітрі. В закритому приміщенні стрибаю, займаюся загально-фізичною підготовкою, а на вулиці бігаю кроси. Об’єм таких занять – по півтори години щодня. Так я намагаюся тримати себе «в тонусі», адже до нового сезону доведеться поновлювати все, що було вже вивчено раніше.

-Займаєтеся, звісно, під наглядом тренерів….

-Так, Сергій Леонідович (Баранов) та Віталій Вікторович (Єгоров) мене контролюють. Слава богу, живемо в 21-му столітті і маємо безліч можливостей для спілкування. Ми це робимо на платформі ZOOM, виходимо в ефір у призначений час і починаємо працювати. Переписуємося також у вайбері, тренери постійно цікавляться, як справи…Я щоразу отримую від них багато важливих підказок, рекомендацій, завдань. Коли карантин тільки розпочався і онлайн-тренувань ще не було, Сергій Леонідович та Віталій Вікторович склали і розписали для мене курс вправ, які треба виконувати вдома за допомогою батьків.

-Чи плануєте, при сприятливому розвитку ситуації, вивчити до наступного сезону нові елементи, стрибки, зокрема?

-Гадаю, нам усім слід спочатку поновити те, що ми вже знаємо та вміємо. Треба поставити нові програми, обкатати їх, а потім уже, напевне, ближче до кінця літа і  ближче до сезону, відпрацювати елементи.

-Що є зараз у вашому технічному арсеналі?

-На змаганнях я показувала подвійний аксель, потрійний сальхов, потрійний тулуп. Можна сказати, що виконую їх стабільно. Ми вчили потрійний ріттбергер, але на змаганнях я ще його не пробувала.

-Ви згадали про нові програми. Можете розказати про них?

-Про деталі говорити передчасно, але у мене є низка ідей…Ми визначилися, що стовідсотково змінюємо обидві програми, хоча спочатку був варіант – коротку залишити ту, що була у минулому сезоні. Постановкою збиралися зайнятися ще перед карантином, але мусили скоригувати свої плани. Зараз обговорюємо з тренерами ідеї, музику, тобто, йде активна робота.

– І все ж наразі у вас чимало вільного часу. Чим його заповнюєте?

-Використовую ситуацію і «підганяю» деякі шкільні предмети. Я вчуся у харківській спеціалізованій школі №17 з поглибленим вивченням англійської мови. Нині підтягую біологію та українську мову.

-Як ставитеся до численних челленджів у соцмережах?

-Надзвичайно позитивно! І сама із задоволенням беру в них участь! Наприклад, ми виставляли у фейсбуці фото на льоду і писали, як ми скучаємо за катанням. Іншим разом демонстрували на відео вправу планка упродовж двох хвилин і передавали друзям. Мені взагалі подобається спілкування у соцмережах. Улюблені – інстаграм, ТікТок, фейсбук. Щоправда, останнім часом почала помічати деяку залежність, тому зменшила оберти. Натомість стала більше часу приділяти навчальним роликам. Тобто, намагаюся здобути максимальну користь навіть з такої непростої ситуації, у яку ми всі потрапили.

Spesivtseva 158e1