Перші змагання з фігурного катання, на яких жінкам було дозволено виступати окремо від чоловіків, відбулися в далекому 1906 році. А два роки потому, жіноче фігурне катання увійшло до складу Олімпійських ігор.

Сьогодні ми поговоримо про фігуристок, які прославили цей вид спорту.

1. Мейдж Сайерс

Ім’я цієї дівчини назавжди залишиться в історії фігурного катання. Адже саме вона стала першою золотою призеркою олімпіади 1908 року. До того ж,вона двічі завойовувала титулчемпіонки світу в 1906 і 1907 роках.

1

2. Соня Хені

Ця норвезька фігуристка прославилася тим, що була переможницею всіх олімпіад і чемпіонатів світу, які проходили з 1927 по 1936 рік. До того ж, це була перша фігуристка, освоїла «одинарний аксель».

2

3. Барбара Енн

Цій дівчині в 1942 році вдалося зробити подвійний лутц, а в 1948 році вона стає переможницею першої післявоєнної Олімпіади, що проходила в Лондоні.

3

4. Жанетт Альвегг

Світовий чемпіонат 1951 року ознаменувався тріумфальною перемогою цієї тендітної англійки. Всі вправи показані дівчиною, вирізнялися бездоганною чіткістю і красою виконання.

4

5. Беатріс Шуба

Незважаючи на свою декілька неповоротку прізвище, ця австрійська спортсменка на виступах відрізнялася виразним грацією і пластикою. За що і була удостоєна золотої медалі на Олімпіаді 1972 року.

5

6. Катаріна Вітт

Займала призові місця на двох олімпіадах поспіль. Це були 1984 і 1988 роки, під час яких Катаріна показувала високу технічне виконання і витончену пластику номерів.

6

7. Оксана Баюл

Призерка Олімпіади 1994 року. Вона вразила своєю майстерністю не тільки суддів, але й всіх глядачів. Особливо слід підкреслити її експресію і точність виконання фігур.

7

8. Тара Ліпінскі

Ця наймолодша учасниця Олімпіади відзначилася у виконанні індивідуальних дисциплін. За це вона стала володаркою золота на Олімпіаді 1998 року.

8

9. Крісті Ямагучі

Ім’я цієї американки японського походження гідно згадки в рейтингу, завдяки її блискучим перемогам у 1991-1992 році в жіночому одиночному катанні, а в 2005 році Крісті була введена в Олімпійський Зал Слави.

9

10. Кім Ен А.

Олімпіада 2010 року, що проходила у Ванкувері, назавжди запам’ятається шанувальникам фігурного катання. Адже переможницею стала корейська фігуристка, що прославилася як«володарка чотирьох континентів».На всіх змаганнях, в яких Кім брала участь, вона обов’язково входила до трійки лідерів!

10