14-річній українській фігуристці Анастасії Архіповій не вдалося зійти на подіум  змагань третього етапу юніорської серії Гран прі, що тривають в литовському Каунасі. За підсумками двох виступів вона набрала 170.56 балів і  посіла четверте місце.

Після короткої програми Анастасія була на третій позиції, вигравши, завдяки вищій технічній оцінці, один бал у кореянки Кім Йє Лім. Проте у довільній суперниця  взяла відчутний реванш. Своїм сильним прокатом вона збільшила розрив, тепер уже на свою користь, і обійшла не лише нашу спортсменку, але й росіянку Ксенію Синіцину,посівши  друге місце як у довільній, так і у загальному заліку. Натомість Анастасія не змогла уникнути помилок. Змагальний дебют  нової довільної програми під пісню Джона Леннона «Imagine» («Уяви собі»)  не зовсім вдався у технічному плані – передусім фігуристку «підвів» потрійний лутц… Водночас вона на плюси виконала решту сольних стрибків та каскад потрійний лутц+потрійний тулуп. Судді оцінили її сьогоднішній прокат у 107.92 бали.

Зазначимо, що турнір у Каунасі для Анастасії Архіпової був першим стартом у нинішньому сезоні. Торік вона виграла обидва чемпіонати України – серед юніорів та дорослих, а дебютуючи на міжнародному юніорському рівні, посіла сьомі місця на двох етапах Гран прі. Фігуристка також була переможницею міжнародного турніру Mentor Torun Cup- 2018 і другою призеркою  Tallinn Trophy- 2017. 

Переможницею каунаського етапу Гран прі  прогнозовано стала Олександра Трусова. Росіянка здобула історичну перемогу, вперше серед жінок виконавши лутц у чотири оберти. Крім цього, Трусова  стрибнула каскад з четверного та потрійного тулупів. Вона також встановила світові рекорди  у довільній програмі(146.70) та за підсумками двох програм(221.44).

Друге місце посіла  Кім Йє Лім – 191.89, на третьому Ксенія Синіцина – 187.91.

На «Жальгіріс-арені» сьогодні розпочали боротьбу танцювальні пари. Після успішно виконаного ритм-танцю вагому заявку на п’єдестал зробив харківський дует Дар’я Попова/Володимир Бєліков.  За свій прокат вони отримали 58.09 балів і наразі посідають третє місце. Переможці та призери у спортивних танцях на льоду визначаться завтра, 8 вересня. Учні Галини Чурілової та Мар’яни Козлової  покажуть нову довільну програму на музику Шопена. 

ПОПОВА БЕЛИКОВ copy

Найвищу суму балів за виконання ритм-танцю отримали росіяни Аріна Ушакова/Максим Некрасов – 67.63. Другими йдуть американці  Евонлі Нгуєн/Вадим Колесник – 63.40.

Також з довільною програмою виступлять  завтра юнаки. Нагадаємо, наш Іван Шмуратко після короткої програми посідає 10-е місце.