Четверо  українських фігуристів  не візьмуть участі у контрольних прокатах  21 серпня з надзвичайно поважних причин. Саме цього дня стартує юніорська серія Гран прі  і на її перший етап, який відбудеться в Куршевелі (Франція),  вирушають одиночники Ксенія Клименко та Гліб Смотров, а також танцювальний дует Софія Лизогуб/Данило Єфременко. Про готовність спортсменів до  важливих стартів, програми, які вони підготували до нового сезону, нашому сайту розповіли тренери фігуристів.

Анастасія Гончарова, Харків (тренер Ксенії Клименко): «Моїй учениці 13 років і вона вперше бере участь у змаганнях такого високого рівня.  Наша нова коротка програма поставлена під  музику з «Тисячорукої  Гуань Інь», де Ксенія постає в образі китайської дівчини. Вона добре виконує обов’язкові стрибкові елементи  – потрійний ріттбергер та подвійний аксель , також  наразі вчимо каскад з двох потрійних тулупів. Для довільної програми обрали «Galicia flamenсa»  з альбому Джино д’Аурі  та пісню Павло «Flamenco Nights». Постановка з елементами іспанської хореографії. Програма досить складна технічно, Ксенія стрибатиме,зокрема, подвійний аксель, потрійні – сальхов, тулуп, ріттбергер  в поєднанні з каскадами. Хочу відзначити, що Ксенія надзвичайно працелюбна спортсменка, вона все робить свідомо і з любов’ю до своєї справи. У неї колосальна сила волі! Попри юний вік, дівчинка пройшла важкі випробування, втратила близьких людей й наразі її  виховують бабуся та дідусь. З Ксенією легко працювати, більше того, своїм  бажанням кататися вона й мене надихає на постійний пошук новацій у моїй роботі».

Вадим  Честаховський, Біла Церква(тренер Гліба Смотрова):  «Виступ в Куршевелі буде для 13-річного Гліба дебютним в юніорському Гран прі. Спочатку  планувалося, що у цьому турнірі візьме участь  харків’янин Михайло Лейба, але потім Федерація внесла зміни до складу команди й нам повідомили, що до Франції поїде Гліб. Підготовку до цього важливого старту  ми розпочали 1 липня. Упродовж  чотирьох  тижнів  відпрацьовували  програми, поновлювали  стрибки. Крім того, змінили  ковзани, леза та  обкатали нові. На жаль, нікуди не поділися проблеми з льодом. Щодо програм, то для короткої вирішили взяти «Run Boy Run» Йоанна Лемуана (Woodkid) . Цей трек у минулому сезоні катав  переможець фіналу ЮГП канадець Стівен Гоголєв, але у нього він був зі словами, у нас же – «мінусівка».  Довільну поставили під пісню «Unholy war» Джейкоба Бенкса. Якщо говорити про технічний контент, то,наприклад, у короткій програмі  поки що «під питанням» каскад 3+3, тобто будемо дивитися по ситуації – якщо Гліб почуватиметься впевнено, тоді  виконуватиме його.  До довільної програми  включено,зокрема, каскади з потрійних  стрибків.

СМОТРОВ 66d98

Галина Чурілова,Харків (тренер Софії Лизогуб та Данила Єфременка). «Для Софії та Данила сезон практично уже розпочався. Разом з іншими нашими дуетами вони взяли участь в традиційному  міжнародному турнірі NRW Summer Trophy, який відбувся в  Дортмунді 10-11 серпня (дует посів шосте місце у змаганнях юніорів-авт.), де пройшли перевірку готовності до основних стартів у змагальних умовах. До турніру в Куршевелі  готуємося з урахуванням аналізу виступу в Дортмунді. Софія та Данило представили свої нові програми. Ритмічний танець у нас  на музику з фільму 60-х років Джорджа К’юкора  «Займемося коханням», а у довільному  використали саундтреки з останнього фільму про Шерлока Холмса – «Холмс&Ватсонс».