Українські фігуристи – одиночник Іван Шмуратко та спортивна пара Софія Нестерова/Артем Даренський отримали фінансову допомогу від Міжнародної спілки ковзанярів (ISU) для підготовки та участі у важливих міжнародних змаганнях сезону 2019/2020.

Про це нашому сайту повідомила генеральний секретар Української федерації фігурного катання на ковзанах(УФФК) Анастасія Макарова.

«Спортсменів заохочено в межах програми Development (розвитку) , запровадженої Спілкою для юніорів, які виступають в одиночному катанні, парному катанні та спортивних танцях на льоду», – уточнила Анастасія Макарова.

Вона зазначила, що стипендія у розмірі 6 тисяч доларів США для одиночників та 7,200 тисяч доларів США для пар(на двох) надається за результатами юніорського чемпіонату світу. При цьому місце, яке посів спортсмен чи пара не береться до уваги, головне – потрапити до фіналу, виступити з довільною програмою та зарекомендувати себе як талановитих та перспективних фігуристів.

«Звісно, цього не досить, щоб стати претендентом на стипендію. Кандидатури спортсменів мають пройти певні етапи розгляду – технічними комітетами, спортивним директором, Development commission, Радою ISU. Зі свого боку, фігуристи також зобов’язані виконати принаймні дві головні умови – вони, їхній тренер та федерація мають гарантувати, що виділені кошти будуть використані винятково для підготовки та участі у змаганнях, тобто для купівлі інвентаря,костюмів тощо. Друга важлива вимога полягає в обов’язковому продовженні спортивної кар’єри як мінімум упродовж двох сезонів з моменту отримання фінансової допомоги», – розповіла Анастасія Макарова.

«Спортсмен може отримати стипендію за програмою Development не більше двох разів. Водночас були й винятки з цього правила», – додала генеральний секретар УФФК.

шмуратко 14905

Довідка.Програма розвитку ISU була заснована в 1996 році як важливий інструмент для просування і розвитку фігурного катання та ковзанярського спорту. Метою програми є збільшення кількості спортсменів, тренерів та офіційних осіб, що беруть участь в міжнародних змаганнях, покращення якості виступів спортсменів, збільшення числа країн-членів ISU, здатних забезпечити умови для розвитку конкурентоспроможних на міжнародному рівні фігуристів.

У минулому сезоні стипендію ISU отримували українські фігуристи Анастасія Архіпова, Іван Павлов, Софія Нестерова/Артем Даренський.