Юніорські етапи Гран прі з фігурного катання сезону 2017/2018 добігли кінця. Крапка у передфінальній серії, до якої входило сім турнірів, була поставлена в італійській Егні,де в останній день змагань з довільними програмами виступили одиночники – юніори та юніорки. В їх в числі свої програми представили українські фігуристи Іван Павлов та Софія Нестерова.

Перед досвідченим Павловим та дебютанткою юніорської змагальної арени Нестеровою,котрих тренує Марина Амірханова,  стояли різні тренерські завдання,але цілком очевидно,що обоє їх виконали.

Іван Павлов після виконання короткої програми посідав п’яте місце,проте у довільній виглядав не найкращим чином через технічні негаразди: у фігуриста виявилося забагато «мінусів» на стрибках,які у нього явно «не пішли». Попри це, в актив Павлова варто занести факт напрацювання у змагальних умовах тулупа у чотири оберти. Сама поява цього елементу у його програмі вивела  спортсмена на вищий рівень,а його потенціал не залишає сумнівів у тому,що техніку стрибка буде відшліфовано у найближчій перспективі. Поки що етап в Італії Іван Павлов завершив на шостому місці,показавши сумарний результат 188.95 балів. На одну позицію нижче його опустило сьоме місце у довільній програмі,яку судді оцінили у 122.24 бали (59.58 за техніку та 63.66 за компоненти).

Виграв «домашній» етап Гран прі італієць Маттео Ріццо. Він набрав 229.18 балів,значно випередивши росіянина Владіміра Самойлова,який з результатом 211.74 посів друге місце. На третьому – Томокі Хіваташі(США) – 206.28.

Софія Нестерова виступами на юніорському рівні також відкрила для себе нову сторінку. Старт в Егні засвідчив,що вона швидко освоюється серед спортсменів цієї категорії,утримуючись у зоні першої десятки. Саме десяте місце (серед 32 учасниць)українка посідала після короткої програми,але помилки у стрибковій частині у  довільній не дозволили  їй зберегти позиції. Нестерова набрала у довільній 86.19 балів(43.89 за технічне виконання та 43.30 – за компоненти),втратила бал на падінні і опинилася на 12-му місці. Так само 12-ою вона й завершила змагання,показавши загальний результат 135.57.

А переможницею турніру стала росіянка Софія Самодурова,яка виграла довільну і з  третього місця перемістилася на перше – 192.19. Лише 0,4 бала програла їй Альона Косторная, також росіянка, – 192.15. Третьою фінішувала Ріка Кіхіра з Японії – 185.81.