Українська танцювальна пара Олександра Назарова/Максим Нікітін, яка гідно захистила спортивну честь своєї країни і здобула золоті медалі зимових Всесвітніх студентських іграх, прибула сьогодні з Алмати до Києва.

У столичному аеропорту «Бориспіль» фігуристів оплесками зустріли керівники Української федерації фігурного катання на ковзанах, представники НОК України, Міносвіти, тренери, вболівальники, журналісти.

Оформлення залу прильоту з великою сяючою емблемою Універсіади нагадало атмосферу в «Алмати арені», де українці своїми виступами творили свято не тільки для глядачів, але й для своєї країни, яка цього так потребує…Своїм катанням Олександра та Максим знову довели, що не випадково їх називають однією з найперспективніших молодих пар у світі – вони виступили яскраво та натхненно, не залишивши суперникам жодного шансу. «Немає сумніву, що ці фігуристи уже розпочали шлях до своїх вершин», – так відреагував на перемогу Назарової та Нікітіна один із зарубіжних коментаторів.

Самі спортсмени заявили нашому сайту, що їхали на змагання в Алмати «набратися досвіду, покращити результати та порадувати людей своїм катанням». Своєю найближчою метою, якої вони прагнуть досягти, Саша та Максим називають здобуття для України олімпійських ліцензій на березневому чемпіонаті світу у Хельсінкі.

«Універсіада показала, що ми перебуваємо у хорошій формі. Але ці змагання виявили і деякі проблеми, які треба усунути перед головним стартом сезону. Водночас кардинальних змін у програмі не плануємо», – сказав Максим Нікітін.

Його партнерша додала, що з перемогою їх привітало багато людей, але першими були батьки. «Ми зараз їдемо побачитися зі своїми рідними, а уже в суботу відлітаємо до США і разом з тренерами продовжимо підготовку до чемпіонату світу», – повідомила Олександра Назарова.

Зазначимо, що сьогодні разом із нашою «золотою» танцювальною парою з Універсіади повернулися одиночники Іван Павлов та Владислав Піхович. Зокрема, для Івана Павлова Універсіада виявилася за оцінками не такою вдалою, як нещодавній чемпіонат Європи, але 18-річний фігурист має твердий намір виправити всі помилки до чемпіонату світу. Водночас виступи учня Дмитра Шкідченка на обох зазначених турнірах надзвичайно сподобалися глядачам і показали чималий потенціал спортсмена.

«Найголовніше завдання – у найближчий час досконально освоїти стрибок у чотири оберти. Я як ніколи відчув, що цей стрибок необхідний і хочеться до чемпіонату світу спробувати виконати його уже не на тренуваннях, а на турнірі. Не виключено, що така можливість буде. Зараз я у першу чергу працюватиму саме над цим стрибком і, головне, включатимемо його у програму», – заявив Іван Павлов.

Для 20-річного Владислава Піховича Універсіада була першим великим міжнародним стартом, який, як вважають фахівці, послужить для нього стимулом для подальшої роботи і досягнення подальших результатів.