17-річна українська фігуристка Анастасія Гожва не змогла потрапити до фінальних змагань у жіночому одиночному катанні чемпіонату Європи з фігурного катання, що триває в Мінську.

Учениця  Марини Амірханової посіла останнє, 36-е місце в короткій програмі, набравши лише 35.51 балів.

Анастасія невпевнено почувалася під час прокату, припустившись помилок у стрибкових елементах. Вона не впоралася з каскадом потрійний фліп+подвійний тулуп, виконавши один оберт в другому стрибку. Фігуристці не підкорилися також потрійний тулуп та подвійний аксель.

«Повністю згодна зі своїм тренером у тому, що це був, скоріше всього, психологічний зрив і треба далі працювати. Я справді була готова до цього старту, але сталося те, що сталося…Бачу свої помилки і буду їх виправляти», – сказала спортсменка відразу після свого виступу.

Варто зазначити, що цю талановиту фігуристку, для якої мінський чемпіонат Європи був лише другим стартом в «компанії» дорослих, останнім  часом буквально переслідують травми. Як розказала Анастасія, в минулому сезоні у неї був розрив зв`язки на голеностопі, а коли вона уже поновилася і почала працювати над програмами, під час зборів порвався меніск, що призвело до операції. Поновлення затягнулося через неправильний підхід до реабілітації і лише в грудні у фігуристки «пішли» стрибки.

«На жаль, я ще відчуваю наслідки цих травм, коліно періодично болить», – зізналася Анастасія.

гожва 4

Лідируючі позиції в турнірі жінок – у олімпійської чемпіонки, чемпіонки Європи Аліни Загітової – 75.00.У своїй короткій програмі росіянка виконала складний каскад потрійний лутц+потрійний ріттбергер, щоправда, з недокрутом на другому стрибку, була помарка також під час приземлення з потрійного фліпа. «Загалом я задоволена всім, що зробила в короткій програмі, але все ж можна було й краще, особливо, це стосується фліпа», – заявила  Загітова журналістам. Вона також сказала, що основною її суперницею на цьому чемпіонаті є вона сама…

Друге місце посідає також росіянка Софія Самодурова – 72.88, на третьому – швейцарська фігуристка Алексія Паганіні – 65.64.

З довільною програмою спортсменки виступлять 25 січня.

Сьогодні на льоду Мінськ-арени коротку програму покажуть представники парного катання, де Україна не представлена. А завтра також з короткою програмою виступлять чоловіки. У нашого Івана Шмуратка – 10-й стартовий номер.