Увесь п’єдестал в спортивних танцях на льоду чемпіонатуСША серед дорослих аматорів зайняли фігуристи, які в різні роки успішно виступали за Україну.

На змаганнях в Рочестері (штат Мічіган) яскравуперемогу здобув дует у складі Барбари Баузер та найтитулованішого українського танцюриста Руслана Гончарова.

Як повідомляє Асоціація фігурного катання США (USFigure Skating), ця танцювальна пара дебютувала на чемпіонаті. Причому, партнерка раніше була одиночницею, а в танцях вирішила себе спробувати лишерік тому. 

«Ми добре підготувалися до змагань, хоча й тренувалися всього декілька місяців», – заявив Руслан Гончаров, який нині працює тренером. 

Дует чисто виконав свій довільний танець “Adagio”, продемонструвавши, зокрема, твіззли четвертого рівня, і отримав від суддів загалом 83,92 балів.

Руслан Гончаров народився в Одесі. В дуеті з Оленою  Грушиною – бронзовий призер зимової Олімпіади 2006 року, призер чемпіонатів світу та Європи, чемпіон зимової

Універсіади. 

На другу сходинку п’єдесталу зійшов Олександр Шакалов, який вийшов на лід разом з ПамелоюФедербуш. Дует виступав під музику Radiohead і набрав 81,39 балів.

Олександр Шакалов – уродженець Дніпра, був чемпіоном України в парі з Шивон Хікін-Кенеді.

Ще один відомий український танцюрист Олег Войко та Дженнніфер Фрідман здобули бронзову нагороду. Судді високо оцінили довільний танець фігуристів під пісню Бет Харт “Tell Her You Belong to Me”. У підсумку дует набрав80,74 балів.

Олег Войко – з Харкова, був чемпіоном та призером чемпіонатів України з Крістіною Кобаладзе, а потім з Юлією Головіною. 

Четверте місце з результатом 72,84 балів посів також вихованець української школи фігурного катання – Олексій Шумський, який виступав з Емі Кілхеффер. 

Олексій Шумський народився в Одесі, дворазовий призер чемпіонату України в дуеті з Лолітою Єрмак.

У чемпіонаті США серед дорослих аматорів взяли участь 296 фігуристів віком від 21 до 81 року. 

Фото з сайту US Figure Skating.