У  роботі 57-го Конгресу Міжнародної спілки ковзанярів( ISU), який відбудеться в Севільї (Іспанія) 4-8 червня, візьме участь делегація Української  федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК) . До її складу увійшли генеральний секретар УФФК Анастасія Макарова, член президії УФФК  Ірина Медвєдєва та технічний спеціаліст ISU Сергій Баранов.

Як повідомляє офіційний сайт міжнародної організації, загалом  на Конгрес прибудуть 350 делегатів, у їх числі – керівники ISU  та представники федерацій країн-членів ISU.

У перший день, 4 червня будуть заслухані звіти, зокрема, чинного  президента ISU Яна Дейкеми. В наступні дні відбудеться обговорення та голосування за понад  400 представленими пропозиціями ( у ковзанярському спорті та фігурному катанні), а завершать пленарні засідання вибори президента, членів Ради та технічних комітетів ISU. Нагадаємо, одним з кандидатів у члени техкому зі спортивних танців на льоду є український фахівець Сергій Баранов.

Конгрес розгляне всі питання оприлюдненого раніше порядку денного, а також низку термінових питань. Серед останніх – збільшення до 17 років мінімального віку фігуристів у змаганнях серед дорослих. Як пояснюють в ISU, наразі у фігурному катанні найменший віковий ценз (15 років) серед усіх зимових видів спорту. Введення вікових обмежень дозволить  демонструвати на льоду «добре збалансовані програми зрілих спортсменів», що покращить імідж фігурного катання.

Серед найважливіших  пропозицій, які стосуються фігурного катання і  розглядатимуться на Конгресі, у повідомленні названо, зокрема, збільшення з 16 до 20 кількості спортивних пар, які  на чемпіонатах світу кваліфікуються до довільної програми, зміну назви сегменту в спортивних танцях на льоду з «Short Dance» на «Rhythm Dance»,  розширення шкали GOE з  -3 / +3 до -5 / +5,  обмеження для виконання стрибків у чотири оберти: кожний тип такого стрибка має виконуватися у довільній програмі лише один раз.

Міжнародна спілка ковзанярів також інформує, що сесії  Конгресу вперше транслюватимуться наживо. Глядачі зможуть стежити за перебігом подій на на каналі  YouTube ISU.