Програма  такої важливої  для українського фігурного катання події як контрольні передсезонні прокати не вичерпувалася лише виступами фігуристів. Для спортсменів,тренерів, суддів  було проведено також цікаві семінари. Один з них стосувався  цілого ряду змін у фігурному катанні, ухвалених на нещодавньому Конгресі Міжнародної спілки ковзанярів (ISU)в іспанській Севільї.

«Одна з найважливіших прийнятих на Конгресі новацій –  затвердження нової шкали рівня виконання від -3+3 до -5+5. Це суттєва зміна, яка впливає на сприйняття програми, відношення до елементів і, як наслідок, спричинить певні складнощі для суддів. Тому питання щодо впровадження новел і стало предметом обговорення на відповідному семінарі у Києві», – зазначив у коментарі для нашого сайту голова суддівської колегії Української федерації фігурного катання на ковзанах(УФФК) Юрій Балков.

B80W1702 1

Він розповів, що троє українських фахівців – Анастасія Макарова, Ірина Медведєва та Наталія Круглова раніше взяли участь у семінарі, який проводила ISU для суддів вищої категорії. «До завдань учасників цього заходу входило проведення роз’яснювального семінару у своїх країнах. Відтак наші колеги з метою навчання всіх суддів – і міжнародної, і національної категорій  провели такий семінар у Києві», – уточнив Юрій Балков.

За його словами, нова система суддівства також цікава і для тренерів, адже вони мають знати, за що спортсмен може отримати +4,+5, і за що знімуть, якщо поставлять -4, – 5. Тому на семінарі була присутня велика кількість тренерів, старші спортсмени і, звісно, всі судді,  які працюватимуть на змаганнях майбутнього сезону.

СЕМИНАР

У формі обговорення, дискусій, питань та відповідей йшлося,зокрема, про те, що основна проблема нової системи – це інший підхід до суддівства. Навчитися цьому відразу дуже складно. До того ж система передбачає більшу кількість різноманітних рис катання, які суддя має оцінити за дуже короткий час. «Чотирнадцять  негативних позицій, стільки ж позитивних – їх треба оцінити миттєво. Це створить величезні труднощі у роботі суддів», – пояснив Юрій Балков.

Фахівець розповів, що учасники семінару отримали необхідні роз’яснення з цих та інших питань.

«Так, ми дивилися відео різних елементів, учасники в залі називали, скільки б вони поставили, це обговорювалося, а потім оприлюднювалася оцінка, яка була поставлена на семінарі ISU. Були і попадання, і розбіжності. Що цікаво, у тих моментах, де передбачено особисте сприйняття, думки не збігалися. Є, звичайно, креативність, очевидна для всіх, а є – суперечлива, і тут починаються дискусії. Тому в оцінках будуть розбіжності», – спрогнозував Юрій Балков.

Він висловив особисту думку щодо нової системи суддівства, зазначивши, що не вважає її прогресивнішою.