Нинішнє покоління українських фігуристів налаштоване на те,щоб повернути авторитет вітчизняного фігурного катання на міжнародній арені. Цей процес успішно триває,про що свідчать не лише виступи спортсменів,але й зростаюча увага до них зарубіжних мас-медіа.

Те,як тренуються наші фігуристи,які завдання ставлять перед собою, якою бачать свою перспективу зацікавило кінодокументалістів Південної Кореї,де незабаром відкриються зимові Олімпійські ігри. З цією метою вони завітали на столичну Льодову арену,де проходило тренування танцювальних пар. У цей час відпрацьовували на льоду свої програми,зокрема, учні відомих тренерів Марії Тумановської-Чайки,Наталії Воробйової…Гості зняли епізоди льодових занять Юлії Жати/Яна Луковського,Марії Голубцової/Кіріла Бєлоброва,Ольги Гіглави/Єгора Єгорова,інших спортсменів,які перебували на арені.

«Сюжет про українських фігуристів стане частиною фільму,який знімається у різних країнах на замовлення національного телебачення Кореї – телеканалу “Medical TV”», – сказав нашому сайту директор кінематографічної компанії SuperBean Co. Лі Джу Вон,який особисто вів зйомку. Водночас він уточнив,що даний проект має «олімпійський підтекст»,тому його зацікавила,передусім, пара Жата/Луковський – єдина із присутніх пар,хто на чемпіонаті України боротиметься за право виступити на Іграх-2018.

Корейський документаліст поспілкувався з нашими фігуристами, їх тренером Марією Тумановською-Чайкою,а також з членом Президії Української федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК)Людмилою Михайловською.

Так,Марія Тумановська-Чайка на прохання розповісти про  «секрети» підготовки своїх дуетів,заявила,що вони полягають у щоденній наполегливій роботі. «Танці на льоду постійно ускладнюються. Тому всі секрети – це планова,рутинна робота, заняття зі спеціалістами різних напрямів,тренування на льоду,правильна реабілітація спортсменів. Підготовка дуетів багатогранна: ми запрошуємо для консультацій акробатів,хореографів,практикуємо тренування наших спортсменів у групах відомих фахівців з інших країн,де вони займаються разом з провідними дуетами. Всім,чому ми там навчаємося,намагаємося забагатити українську танцювальну школу. Адже в Україні багато юних дуетів – це наше майбутнє,у тому числі – олімпійське майбутнє», – сказала тренер.

Вона також зазначила,що свого часу працювала з корейськими танцювальними парами і її вразила їх неймовірна працездатність та мотивація. На запитання,чи такі самі українці, тренер відповіла ствердно.

«Українські дуети також багато працюють,крім того,вони дуже креативні. Їх фантазія іноді випереджає їх можливості, вони хочуть все ускладнювати,робити краще і краще», – охарактеризувала наших танцюристів Марія Тумановська-Чайка.

Людмила Михайловська розповіла гостям,що українське фігурне катання має переможні традиції. Серед численних нагород,здобутих його представниками на змаганнях високого рівня, є й три олімпійські медалі – це «золото» одиночників Віктора Петренка та Оксани Баюл, а також «бронза»танцювального дуету Олена Грушина/Руслан Гончаров.

«Нині наші фігуристи вибороли три ліцензії на участь в Олімпійських іграх 2018 року і будуть представлені у чоловічому та жіночому одиночному катанні, а також у спортивних танцях на льоду. Проте імена тих,хто презентуватиме Україну в олімпійському Пхьончхані, називати ще рано. Це буде зроблено лише після чемпіонату України,який відбудеться наприкінці року. За його підсумками та з урахуванням виступів спортсменів упродовж сезону й буде оголошено склад нашої олімпійської команди. Підготовка йде дуже серйозна,всі хочуть досягти найкращих результатів», – заявила Людмила Михайловська.

Відповідаючи на численні запитання, вона поінформувала,що у ці дні  ряд провідних українських спортсменів,зокрема,одиночники Іван Павлов та Анна Хниченкова,танцювальна пара Олександра Назарова/Максим Нікітін виступають у турнірі серії «Челленджер» у Мінську. Їх та інших фігуристів очікує у цьому,олімпійському сезоні ще низка міжнародних змагань,після чого усі вони візьмуть участь у відбірковому чемпіонаті України.

Представниця УФФК також акцентувала на тому,що в Україні багато талановитих фігуристів і у категоріях юніорів та новісів,які успішно реалізовують себе на міжнародній арені.

«Ми дивимося у майбутнє,надаємо можливість молодим спортсменам набути досвіду і чітко бачимо олімпійську перспективу, але  – на наступних Іграх. На жаль, у Пхьончхані про можливість здобуття олімпійських медалей нашими фігуристами ще не йдеться. З упевненістю можна сказати лише одну річ:Україна на Іграх буде представлена ними гідно», – підсумувала Людмила Михайловська.

Людмила Власюк.