Чемпіон України в чоловічому одиночному катанні Іван Шмуратко посідає друге місце після виконання короткої програми на міжнародному турнірі з фігурного катання Budapest Trophy, який розпочався сьогодні в столиці Угорщини.  

За свій перший в цьому сезоні старт учень Марини Амірханової отримав 73.22 балів. Він лише 1.24 бала програв лідеру – росіянину Олександру Самаріну, а технічною оцінкою випередив його. 

Іван Шмуратко виступав з короткою композицією минулого сезону («Вічна любов» Шарля Азнавура). Він чисто стрибнув потрійний аксель та впорався з каскадом. Доріжку кроків та обертання, крім комбінованого, судді оцінили на четвертий рівень. Єдину помарку фігурист зробив, виконуючи потрійний фліп. Оцінка українця за техніку була найвищою серед усіх учасників- 37.37. За компоненти він отримав 35.85 балів.

Ще один український фігурист Андрій Кокура з результатом 54.46 посідає десяте місце. Перед довільною програмою, яку чоловіки виконають 15 жовтня,  у Самаріна – 74.46, третє місце в італійського одиночника Маттео Ріццо – 72.94.

Український танцювальний дует Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров також вперше в сезоні вийшов на змагальний лід. Учні Марії Тумановської-Чайки успішно представили новий ритмічний танець під свінг та блюз і набрали четверту суму балів – 66.52 балів.  Виграли ритм-танець литовські спортсмени Елісон Рід/ Сауліус Амбрулевічюс – 72.05. Слідом за ними йдуть вірменські танцюристи Тіна Гарабедян/Симон Прю-Сенекаль – 71.70. Замикають трійку лідерів росіяни Єлизавета Шанаєва/Давид Наріжний – 69.55. 

Довільну програму танцюристи, як і чоловіки, покажуть 15 жовтня. 

Ще один міжнародний турнір – Ice Star стартував сьогодні в Мінську. Українська фігуристка Анастасія Шаботова, яка бере участь в змаганнях, після короткої програми посідає третє місце – 58.37. Учениця Світлани Панової впала під час виконання  потрійного акселя, вона помилилася також на потрійному фліпі. 

Лідирує білоруська спортсменка Вікторія Сафонова – 68.68, другою йде росіянка Анастасія Гулякова – 62.01.

З довільною програмою фігуристки виступлять 15 жовтня.