Четверо українських юніорів вирушають до Тайбею для участі у чемпіонаті світу з фігурного катання у цій віковій категорії.

На цьогорічних змаганнях нашу країну презентуватимуть: в одиночному катанні Ярослав Паніот(Київ,тренер Таммі Гембл) та Анастасія Гожва(Київ,тренер Марина Амірханова), у спортивних танцях на льоду Дар`я Попова/Володимир Бєліков (Харків,тренер Галина Чурілова). У парному катанні,незважаючи на те,що Україна мала право заявити два дуети,наші спортсмени не виступають. Як уже повідомлялося, найсильніші українські «парники» – Рената Оганесян/Марк Бардей,котрі й здобули зазначену квоту,успішно виступивши на ЧС-2016, зараз не беруть участі у змаганнях через стан здоров`я партнерші. Іншої ж пари,яка за віком могла б стартувати на чемпіонаті світу, в Україні поки що немає.

Втім, усі члени нашої збірної вилітають до Тайбею з хорошим настроєм і повністю готові до боротьби зі своїми суперниками.

Першим з них вийде на лід Ярослав Паніот – саме юніори виступами з короткою програмою відкривають 15 березня змагальну частину чемпіонату. 19-річний фігурист,котрий тренується у США, заключний підготовчий період до чемпіонату світу провів в Україні,де з ним працювали вітчизняні тренери Галина Кухар та Антон Ковалевський. У Тайбеї спортсмен уже буде «під наглядом» свого безпосереднього тренера Таммі Гембл,до котрої він щойно перейшов.

Ярослав – найдосвідченіший серед українських учасників,він уже виступав на юніорських та «дорослих» чемпіонатах світу. Свій персональний рекорд – 194,60 балів фігурист встановив ще у 2014 році й наразі є підстави сподіватися,що цей результат буде перевершено. На льоду Тайбей-арени Ярослав Паніот представить коротку програму на музику Чайковського, а у довільній пролунає «Залишений тобою» британської рок-групи «Muse». Зазначимо, що в арсеналі фігуриста є стрибок у чотири оберти.

15-річна Анастасія Гожва також не буде новачком на чемпіонаті світу: її дебют у змаганнях такого рівня відбувся торік у Дебрецені. За рік,що минув,юна фігуристка поповнила свій медальний багаж,зокрема,срібною нагородою чемпіонату України та медаллю такого ж ґатунку Європейського юнацького олімпійського фестивалю в Ерзурумі. На жаль,наслідки травми завадили учениці Марини Амірханової продемонструвати весь свій потенціал на юніорському національному чемпіонаті,але немає сумніву,що вона намагатиметься це зробити на льоду Тайбея.

Наразі кращий персональний результат Анастасії – 139,22 бали. Її коротка програма поставлена у ритмі ча-ча-ча,для довільної обрано мюзикл «Кішки» Ендрю Ллойда Уеббера.

І,нарешті,чарівна танцювальна пара Дар`я Попова/Володимир Бєліков,яка впевнено перемогла на чемпіонаті України серед юніорів і здобула право взяти участь у світовій першості. Ще зовсім недавно фігуристи були суперниками,виступаючи з різними партнерами. І хоча дуету лише дев`ять місяців,він прогресує від старту до старту,набираючись змагального досвіду.

Українські танцюристи підготували у цьому сезоні цікаві програми, з якими і вийдуть на лід Тайбей-арени. Зокрема, довільну вони виконують під музику Вівальді та Альбіоні.

Нагадаємо,15 березня з короткою програмою виступлять юнаки та спортивні пари. Наступного дня коротку програму представлять танцюристи, після чого на лід з довільною програмою вийдуть юнаки. 17 березня розпочнуть боротьбу дівчата,які виступлять з короткою програмою. Слідом за ними змагатимуться у довільній програмі спортивні пари. 18 березня після виконання довільних програм визначаться чемпіони у спортивних танцях на льоду та серед дівчат. Завершиться чемпіонат 19 березня показовими виступами.

Цікаво, що у Тайбеї виступлять усі минулорічні чемпіони світу серед юніорів,крім спортивної пари Анна Душкової/Мартін Бидар з Чехії. В одиночному катанні це ізраїльтянин Даніель Самохін та японка Марін Хонда, у спортивних танцях на льоду – Лоррейн Макнамара/Квінн Карпентер(США).