Український фігурист Іван Шмуратко завершив дебютний для нього чемпіонат Європи на 22-му місці.  

Загалом добре виконавши коротку програму, у довільній спортсмен припустився численних помилок у стрибковому контенті і набрав лише 111.03 балів.

Його підсумковий результат – 178.29 балів.

«Я би не сказав, що перегорів до довільної програми. Так, були падіння, але почувався добре. Звісно, коли виступаєш на такому рівні, заздалегіль «розкладаєш» у голові всі стрибки, все прораховуєш. Цього разу мені не вдалося зробити все, що планував, передусім, у довільній програмі. Одну з причин бачу у відсутності досвіду виступів за сеньйорів. Будемо працювати далі, напрацьовувати програми зв`язками, як ми зазвичай робимо після кожного старту. Зрештою, це завдання на всі змагання – показувати хороший технічний набор та презентувати програму на найвищому рівні», – сказав Іван Шмуратко журналістам у мікс-зоні.

Тренер фігуриста Марина Амірханова також прокоментувала перший виступ свого учня на «дорослому» чемпіонаті Європи.

«Враховучи те, що Іван вперше у своєму житті виступав на змаганнях такого рівня, програмою-максимум було пройти кваліфікацію. З цим спортсмен успішно впорався, отримавши, крім того, дуже хороші відгуки з боку суддів про його катання. Так, він припустився помилки з потрійним акселем, причому, в усіх випадках однієї й тієї ж. Тут, гадаю, свою роль зіграло нервовове напруження та той факт, що він, уже потрапивши до фіналу, дещо перетренувався. Саме тому сьогодні у довільній виглядав дещо втомленим. Треба мати на увазі, що в Івана ще не вистачає досвіду для саморегуляції. Він дуже старався, багато тренувався, а кожне тренування на чемпіонаті Європи, майже як старт: хочеться бути не гірше інших, показати себе з найкращого боку.

Щодо довільної, яка Івану сьогодні не вдалася, ми, звісно, детально поговоримо. Впевнена, мій учень все зрозуміє і в подальшому виправить свої помилки.

Зазначу, що він добре працює на тренуваннях, зокрема, успішно вчить сальхов у чотири оберти і в Києві уже декілька разів його добре виїжджав. Як тільки виконання стрибка стане стабільним, будемо включати його до програми.

Ще один висновок, якого я дійшла за підсумками виступу Івана тут, у Мінську, полягає у тому, що спортсмену подобається виступати. На інших турнірах це було важко помітити, оскільки для цього потрібні переповнені трибуни, реакція публіки особлива атмосфера. Є фігуристи, які просто «мучаться» на льоду, а інших публіка не бентежить, їм подобається, коли аплодують, підтримують,коли все виходить – Іван саме з таких».

У вищому ешелоні чоловічого турніру після довільної програми все стало на свої місця. Шестиразовий чемпіон Європи іспанець Хав`єр Фернандес, який змусив понервувати своїх шанувальників у короткій програмі, де він посів лише третє місце, у довільній зробив ставку на свої неперевершені артистичність та елегантність катання і – виграв. Саме завдяки вищій, ніж у росіянина Олександра Самаріна другій оцінці він усьоме здобув титул чемпіона Європи. За довільну програму Фернандес отримав 179.75 балів, а чемпіонська сума склала 271.59 балів. Самарін, який виграв у Фернандеса за технічною оцінкою, здобув срібну нагороду із загальною сумою 269.84. На третю позицію з десятого місця піднявся італієць Матео Ріццо – 247.08 балів.

«Я почуваюся приголомшливо, оскільки це мій останній виступ, останнє катання. Я дуже пишаюся тим, що зміг сьогодні так кататися. Сподіваюся, люди пам`ятатимуть мене як досконалого фігуриста. Адже наш вид спорту – це не лише стрибки, а повноцінне катання», – заявив Фернандес представникам ЗМІ після нагородження.